Başkan Tugay Samsun'da Bandırma Vapuru'nu ziyaret etti
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Kurtuluş Savaşı’nın fiili başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs’ın 105’inci yıl dönümü kutlamaları için gittiği Samsun'da CHP Samsun İl Başkanlığı'nın düzenlediği törene katıldı.
![Başkan Tugay Samsun'da Bandırma Vapuru'nu ziyaret etti](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/05/baskan-tugay-samsun-da-bandirma-vapuru-nu-ziyaret-etti.jpg)
19 Mayıs 2024 - 14:45
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Kurtuluş Savaşı’nın fiili başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs’ın 105’inci yıl dönümü kutlamaları için gittiği Samsun'da CHP Samsun İl Başkanlığı'nın düzenlediği törene katıldı. CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Başkan Tugay'ın programında Bandırma Vapuru da vardı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı kapsamında bir dizi ziyaret için dün Samsun’a gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bugün Samsun CHP İl Başkanlığı'nın düzenlediği törenin ardından Samsun CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ'ın da yer aldığı ziyarette CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Başkan Cemil Tugay'ı kentte ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Tugay ise İzmir ile Samsun'un tarihi iki önemli kent olduğunu belirterek, “Atamız Samsun'a gelerek kurtuluş mücadelesini başlatmış. İzmir ise kurtuluşun ilan edildiği kent. Bu iki kent arasındaki bağın, dostluğun en önemli göstergesi” diye konuştu.
Samsun programı kapsamında Başkan Tugay eşi Öznur Tugay ile birlikte Bandırma Vapuru'nu da gezdi. Başkan Tugay ile eşi Öznur Tugay, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 18 silah arkadaşıyla birlikte 19 Mayıs 1919'da İstanbul'dan Samsun'a geldiği Bandırma Vapuru'nun replikası olan Bandırma Gemi Müzesi'ni gezerek yetkililerden tarihi belgeler hakkında bilgi aldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı kapsamında bir dizi ziyaret için dün Samsun’a gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bugün Samsun CHP İl Başkanlığı'nın düzenlediği törenin ardından Samsun CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ'ın da yer aldığı ziyarette CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Başkan Cemil Tugay'ı kentte ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Tugay ise İzmir ile Samsun'un tarihi iki önemli kent olduğunu belirterek, “Atamız Samsun'a gelerek kurtuluş mücadelesini başlatmış. İzmir ise kurtuluşun ilan edildiği kent. Bu iki kent arasındaki bağın, dostluğun en önemli göstergesi” diye konuştu.
Başkan Tugay Bandırma Vapuru'nu gezdi
Samsun programı kapsamında Başkan Tugay eşi Öznur Tugay ile birlikte Bandırma Vapuru'nu da gezdi. Başkan Tugay ile eşi Öznur Tugay, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 18 silah arkadaşıyla birlikte 19 Mayıs 1919'da İstanbul'dan Samsun'a geldiği Bandırma Vapuru'nun replikası olan Bandırma Gemi Müzesi'ni gezerek yetkililerden tarihi belgeler hakkında bilgi aldı.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR