Başkan Cengiz Ergün'den Gaziler Günü Mesajı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Cengiz Ergün'den Gaziler Günü Mesajı
18 Eylül 2021 - 14:30
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Ergün, “Gazilerimiz, bağımsızlığımıza zincir vurmak isteyen düşman çevrelere iman gücüyle direnen, milli azimle karşı çıkan kahramanlarımızdır” dedi.
 
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verilmiştir. Bu nedenle ülkemizde her yıl 19 Eylül, “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kahraman atalarımızın, şehit ve gazilerimizin kanlarıyla atılmıştır. Bu kutsal toprakları bizlere emanet eden kahraman atalarımızı yâd etmek, onların anılarını yüceltmek adına kutlanan bu önemli günleri önemsiyor, bunları çocuklarımıza en güzel ve en doğru şekilde anlatmamız gerektiğine inanıyorum. Şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Bundan hareketle şehit yakınlarımız ve gazilerimizin toplu ulaşım otobüslerimize binişlerinde “Vatan size minnettar” şeklinde sesli anons sistemini hayata geçirerek, kahramanlarımızı bir nebze de olsa onurlandırmak istedik. Gazilerimiz, bağımsızlığımıza zincir vurmak isteyen düşman çevrelere iman gücüyle direnen, milli azimle karşı çıkan kahramanlarımızdır. Bu duygularla 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlarken, bu onurlu makama erişen tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyor; aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.”


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in ilçe belediye başkanları Anıtkabir'i ziyaret etti
Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in ilçe belediye başkanları...
GEMİSANDER'den "uyuşturucu" iddiasına yanıt: "Hukuki süreç başlatılacak!"
GEMİSANDER'den "uyuşturucu" iddiasına yanıt: "Hukuki süreç...