Başkan Batur kriz masasında, Belediye ekipleri sahada
İzmir’de meydana gelen şiddetli depremin hemen ardından kriz masası oluşturulması talimatı veren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Tüm ekiplerimiz sahada, biz de kriz masasında hemşehrilerimizin yanındayız” dedi.
![Başkan Batur kriz masasında, Belediye ekipleri sahada](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2020/10/baskan-batur-kriz-masasinda-belediye-ekipleri-sahada.jpeg)
İzmir’de yaşanan depremin ardından Konak Belediyesi de kırmızı alarma geçerek tüm imkanlarını vatandaşlar için seferber etti. Oluşturulan kriz masasının başında gelişmeleri anbean takip eden Konak Belediye başkanı Abdül Batur, belediyenin 0 533 071 55 65 numaralı WhatsApp hemşehri iletişim hattının da 24 saat açık olacağını söyledi. Depremde en büyük hasarın görüldüğü, yıkılan evler ve göçükler olan Bayraklı ilçesi başta olmak üzere talep gelen noktalara ikram araçlarının yola çıktığını belirten Başkan Batur, beş ikram aracının gece boyunca hizmet vereceğini açıkladı. Vatandaşlara, hasarlı binalara girmemeleri konusunda uyarıda bulunan Başkan Batur, “Tüm ekiplerimiz sahada, biz de kriz masasında hemşehrilerimizin yanındayız. Çok şükür ilçemizde yıkılan binamız yok, hasar gören binalarımızla ilgili de ekiplerimiz çalışmalarını yapıyor. Hemşehrilerimizden can kaybı riskine karşı bu binalara girmemelerini önemle rica ediyoruz” dedi.
Bayraklı’ya destek
Depremden en çok etkilenen ilçe Bayraklı’ya da destek ekip gönderdiklerini dile getiren Başkan Batur sözlerini şöyle sürdürdü: “Depremden en çok etkilenen Bayraklı ilçemizle dayanışma içindeyiz. Duyulan ihtiyaç üzerine ikram araçlarımız yıkımın olduğu bölgeye giderek geceyi sokakta geçirecek hemşehrilerimize çay ve çorba dağıtımına başladı. Ayrıca temiz su ihtiyacını karşılamak üzere bir su tankerimizi de bölgeye gönderdik. Depremde canlarını yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımızın da bir an önce şifa bulmasını temenni ediyoruz. Dileğimiz can kaybının artmaması.”
Tüm birimler görevde
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un tüm ekipleri göreve çağırması ile belediye birimleri vatandaşlar için seferber oldu. Belediyenin 533 071 55 65 numaralı WhatsApp hemşehri iletişim hattı vatandaşın talepleri için açık olacak. Öte yandan Konak’taki Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarının bilgisi de Belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Vatandaşlar, Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları bilgisine Konak Belediyesi resmi web sitesi üzerinden ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan http://www.konak.bel.tr/haber/
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai