Barilla'nın yeni eğitim durağı İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi oldu

Küresel gıda lideri Barilla, genç şef adaylarıyla buluşmaya devam ediyor. Geçen yıl “İtalyan Lezzetleri Atölyesi Eğitim Programı”nı hayata geçirerek Türkiye’deki üniversiteleri dolaşan Barilla, yeni eğitimini İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesinde düzenledi.

Barilla'nın yeni eğitim durağı İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi oldu
30 Ekim 2018 - 11:35

Barilla ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü işbirliği ile gerçekleşen ve Barilla’nın Executive Chef’lerinden Andrea Patrizi'nin İtalyan mutfağının klasikleşmiş lezzetlerini ve mutfak sırlarını paylaştığı etkinlik, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Gastronomi, mutfak ve mutfak sanatları konularında dünyada ve Türkiye'de önemli etkinlikler düzenleyen Barilla, "İtalyan Lezzetleri Atölyesi Eğitim Programı" ile Türkiye’yi şehir şehir dolaşmaya devam ediyor. Geleceğin şeflerinin yetişmesine katkı sağlamak için Türkiye'nin farklı illerinde düzenlediği etkinliklerde yüzlerce öğrenciyle bir araya gelen Barilla, yeni eğitimini İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü için düzenledi.

Turizm İşletmeciliği, Gastronomi, Mutfak Sanatları ve Turizm Rehberliği bölümlerinin yer aldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 2011 yılında kuruldu. Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümlerinde tamamen yabancı dilde eğitim veren ilk üniversite olma özelliğini taşıyan İzmir Katip Çelebi’de düzenlenen organizasyonun ilk bölümünde Barilla Ticari Pazarlama Yöneticisi Ece Özgürel makarnanın keşfi, tarihsel gelişimi, üretim süreci, besin değeri ve kaliteli makarna ile ilgili teorik bilgileri genç şef adaylarıyla paylaştı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde, Barilla’nın Executive Chef’lerinden Andrea Patrizi ise İtalya’nın üç farklı bölgesine özgü, klasikleşmiş lezzetlerin reçeteleri ile pişirme sırlarını paylaştı. Patrizi, eğitimin sonunda Barilla'nın enfes makarna ve sosları eşliğinde Lasagne alla Bolognese, Spaghetti alla Carbonara ve Trofie al Pesto Genovese'yi uygulamalı olarak hazırlayarak katılımcılara ikram etti.

Çalışmalarını “Sizin için iyi, Gezegen için iyi” stratejisi kapsamında gerçekleştiren, ürettiği ürünlerle 100’ü aşkın ülkede her gün milyonlarca insana ulaşan Barilla, “İtalyan Lezzetleri Atölyesi Eğitim Programı” için Türkiye’yi dolaşmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt