Aysu Türkoğlu, Manş Denizi'ni geçen en genç yüzücü oldu
İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Aysu Türkoğlu, Manş Denizi'ni geçen en genç Türk yüzücü olarak adını tarihe yazdırdı.
![Aysu Türkoğlu, Manş Denizi'ni geçen en genç yüzücü oldu](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/08/aysu-turkoglu-mans-denizi-ni-gecen-en-genc-yuzucu-oldu.jpg)
01 Ağustos 2022 - 20:50
İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Aysu Türkoğlu, Manş Denizi'ni geçen en genç Türk yüzücü olarak adını tarihe yazdırdı. Manş Denizi'ni 16 saat 28 dakikada geçen Türkoğlu’nu tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Manş Denizi'ni yüzerek geçen en genç Türk sporcu olma başarısını göstererek bizlere büyük bir gurur yaşatan Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Aysu Türkoğlu'nu yürekten kutluyorum” dedi.
Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Aysu Türkoğlu, Büyük Britanya ile Fransa'yı ayıran, Atlas Okyanusu ile Kuzey Denizi'ni birleştiren Manş Denizi'ni yüzerek geçti. 21 yaşındaki Aysu, kuş uçuşuyla 35 kilometreyi bulan mesafeyi yüzerek geçen en genç Türk yüzücü olarak adını tarihe yazdırdı.
Türkoğlu'nun Manş geçişi Dover'dan başladı. Çok yönlü akıntılar ve dalgalarla boğuşan genç yüzücü, Manş geçişini 16 saat 28 dakika sonunda Fransa'nın Cap Gris-Nez kıyılarında bitirdi. Türk Bayrağı açarak sevincini paylaşan Egeli yüzücü, tarihe geçtiği yüzüşünün ardından gözyaşlarına hâkim olamadı.
Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Aysu Türkoğlu, Büyük Britanya ile Fransa'yı ayıran, Atlas Okyanusu ile Kuzey Denizi'ni birleştiren Manş Denizi'ni yüzerek geçti. 21 yaşındaki Aysu, kuş uçuşuyla 35 kilometreyi bulan mesafeyi yüzerek geçen en genç Türk yüzücü olarak adını tarihe yazdırdı.
Türkoğlu'nun Manş geçişi Dover'dan başladı. Çok yönlü akıntılar ve dalgalarla boğuşan genç yüzücü, Manş geçişini 16 saat 28 dakika sonunda Fransa'nın Cap Gris-Nez kıyılarında bitirdi. Türk Bayrağı açarak sevincini paylaşan Egeli yüzücü, tarihe geçtiği yüzüşünün ardından gözyaşlarına hâkim olamadı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai