AvivaSA'nın kurumsal sosyal sorumluk projesi 'Her Yaşta' ilk ödülünü aldı!

AvivaSA, İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen MIXX Awards Türkiye’den ödülle döndü.

AvivaSA'nın kurumsal sosyal sorumluk projesi 'Her Yaşta' ilk ödülünü aldı!
21 Nisan 2021 - 02:47
AvivaSA, İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen MIXX Awards Türkiye’den ödülle döndü.  Kurumsal sosyal sorumluluk projesi Her Yaşta’nın “Yaşı Yok” farkındalık kampanyası MIXX Awards Türkiye’nin Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri kategorisinde Bronz MIXX ödülünün sahibi oldu.  

Sabancı Holding iştiraki ve bireysel emeklilik sektörünün lider kuruluşlarından AvivaSA, dünyada çok sayıda ülkede faaliyet gösteren İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen MIXX Awards Türkiye’den ödülle döndü. Dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan uluslararası bir yarışma olan MIXX(Marketing and Interactive Excellence) Awards Türkiye’de bu yıl 21 kategoride ödüller dağıtıldı. Havas İstanbul CEO’su ve IAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Devrim başkanlığında 20 kişilik jürinin değerlendirdiği 778 başvuru arasından 199 çalışma ödüllendirildi. Bu yıl pandemi nedeniyle online olarak yayınlanan ödül töreninde, AvivaSA’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi Her Yaşta’nın Yaşı Yok farkındalık kampanyası Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri kategorisinde Bronz MIXX ödülünün sahibi oldu. 

“Yaşı Yok” farkındalık kampanyamızla 1.5 ayda 22 Milyon kişiye ulaştık
Yaşlanma ve yaşlılıkla ilgili negatif algıyı pozitife dönüştürmek amacıyla hayata geçirilen “Her Yaşta” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin bir adımı olan “Yaşı Yok” farkındalık kampanyası, yaş ayrımcılığı kavramıyla ilgili toplumda farkındalık yaratmak hedefiyle başlatıldı. “Hayatta başarabileceklerimizin yaşı yok” mesajının verildiği kampanya kapsamında gerçekleştirilen iş birlikleri, sosyal medya etkileşimleri ve reklam filmiyle kampanya büyük ses getirdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  AvivaSA Pazarlama ve Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Taşlıoğlu, “AvivaSA olarak ‘Yaşı Yok’ kampanyamızla genç, yaşlı ve çocuk fark etmeden yaygın bir şekilde yapılan yaş ayrımcılığıyla ilgili tabuları yıkmayı hedefledik. Çünkü yaş ayrımcılığı dilimize ve deyimlerimize bile yerleşmiş durumda. İstersek hayatta başarabileceklerimizin bir ‘yaşı yok’ diyerek bir farkındalık yaratmak istedik. Kampanya kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla 1,5 ay gibi kısa bir sürede 22 milyon kişiye ulaştık ve çok güzel geri dönüşler almaya başladık. Yaptığımız çalışmaların doğru yerlere ulaşıyor olması ve fark yaratıyor olması bizi gururlandırıyor. Böyle hassas bir konuda hedeflediklerimize ulaşmak ve ilk ödülümüzü MIXX Awards’dan almak gerçekten mutluluk verici ” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uluslararası İletişim Günleri'nde "Dijital Eşitsizlik ve Veri Sömürgeciliği" konuşuldu
Uluslararası İletişim Günleri'nde “Dijital Eşitsizlik ve Veri...
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünün politik sonuçları ne olur?
İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ölümünün politik sonuçları ne...