Arabam senin projesi ile ihtiyaç sahibi okullara oyuncak araba ulaştırıldı

arabam com’un çocuklar için yaptırdığı oyuncak arabalar TOG aracılığıyla Adana, Balıkesir, Hatay, İzmir, Kütahya, Sivas ve Van’da eğitim gören belli okullardaki çocuklara MNG Kargo ile ulaştırıldı.

Arabam senin projesi ile ihtiyaç sahibi okullara oyuncak araba ulaştırıldı
16 Haziran 2022 - 13:41
Arabam com, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte gerçekleştirdiği Arabam Senin Oyuncak Paylaşım Sosyal Sorumluluk Projesini tamamladı. Bu proje ile Trink sat! hizmetini eğlenceye çevirerek insanların “oyuncak arabalarının” temsili fiyat sorgusunu yapabilecekleri bir sayfa tasarlandı.

Hazırlanan sayfa, 1 ay boyunca aktif kalarak oyuncak arabaların Trink sat! değerini bağışa dönüştürdü. Bağışa dönüşen gelir; Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk eğitimleri alabilmesi ve eğitim temalı projelerini hayata geçirebilmesi için desteğe dönüştü. Ayrıca arabam com’un çocuklar için yaptırdığı oyuncak arabalar TOG aracılığıyla Adana, Balıkesir, Hatay, İzmir, Kütahya, Sivas ve Van’da eğitim gören belli okullardaki çocuklara MNG Kargo ile ulaştırıldı. Web site üzerinden sorgusunu yapıp, kendi oyuncak arabasını da çocuklara göndermek isteyenlerin oyuncakları ise Niğde’deki bir ilkokula gönderildi. İstanbul’daki ihtiyaç sahibi bir okulda da arabam com çalışanları ve Toplum Gönüllüsü gençler tarafından çocuklara oyuncak dağıtımı gerçekleştirdi.
 
Nasıl yapıldı?
Projeye katkı sağlamak isteyen kişiler, yapılan bağış tutarına sadece oyuncak arabalarının temsili değerini arabam com’un Trink sat! hizmeti ile sorgulayarak destek oldular. Katılımcılardan oyuncak arabalarının marka, ne zaman aldığı, nasıl çalıştığı ve oyuncağın materyali ile ilgili bilgilerini sisteme girmeleri istendi. Yapılan her sorgu arabam com tarafından 5 TL, 10 TL, 15 TL değerinde bağışa dönüştü.
 
Proje ile ilgili görüşlerini paylaşan arabam com CEO’su Arda Ayvaz, “Arabam Senin projemiz ile öncelikli olarak Toplum Gönüllüsü genç bireylerin eğitim temalı geliştirecekleri projelere destek olmayı amaçladık. Aslında projemiz ile herkesin sosyal sorumluluk farkındalığına katkı sağlamış olduk. Bu proje kapsamında hazırladığımız proje sayfamızda insanlar sadece oyuncak arabalarının temsili Trink sat! değerini sorgulayarak katkı sağlamış oldular. Yapılan her sorgu arabam com tarafından bağışa dönüştü. Katılımcılar, karşılarına çıkan teşekkür sertifikalarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak projenin daha çok kişiye ulaşmasına da katkı sağladı. Konumuz eğitim olunca kırsal bölgelerde eğitim gören çocukları da mutlu etmek istedik ve yine Toplum Gönüllüsü gençlerin destekleriyle belli okullardaki çocuklara onlar için özel olarak yaptırdığımız oyuncak arabaları ulaştırdık. Bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz projemizin uzun soluklu ve sürdürülebilir olmasını hedefliyoruz. Umuyoruz ki TOG ile gerçekleştirdiğimiz bu projemiz ile farkındalık yaratır ve sosyal sorumluluk bilincini artırırız.” açıklamalarında bulundu.
 
TOG Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı konuyla ilgili; “TOG olarak 20 yıldır çeşitli eğitimler, burs ve mentorluk programlarıyla gençleri güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bir gençlik vakfı olarak; yarının gençleri olan çocukları da önemsiyor, onların başrolde olduğu projeleri hayata geçirirken büyük heyecan duyuyoruz. Bu sebeple Toplum Gönüllüsü gençlerle birlikte her yıl binlerce çocuğa ulaşarak projeler gerçekleştiriyor, atölyeler yapıyor, eğitimler veriyoruz. Gençler aracılığıyla bugüne kadar yüz binlerce çocuğa ulaştık. Bugün de gençlerin gücüne inanan, çocuklar için değer yaratmayı amaçlayan paydaşlarımızdan biriyle birlikteyiz. Arabam com’la birlikte hayata geçirdiğimiz kampanyayla hem 200 gencin sosyal sorumluluk eğitimleri almasını destekleyeceğiz, hem de çocuklar için hazırladığımız hediyelerle onların gülümsemesine şahit olacağız. Yıl boyunca 7 farklı ilde daha oyuncak araba dağıtmaya devam edeceğiz. Gençleri ve çocukları odağına alan böyle değerli bir iş birliğinin içinde yer aldığımız için mutluyuz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
Uluslararası İletişim Günleri'nde "Dijital Eşitsizlik ve Veri Sömürgeciliği" konuşuldu
Uluslararası İletişim Günleri'nde “Dijital Eşitsizlik ve Veri...