Açık Gardırop'un Kapıları Herkese Açık

    Kadıköy’de yaşayan ihtiyaç sahibi kişilere hizmet veren Açık Gardırop, afet ve yangın gibi acil durumlarda il ve ilçe dışında ihtiyaç duyan kişilere de yardım elini uzatıyor.

    Açık Gardırop'un Kapıları Herkese Açık
    13 Aralık 2018 - 22:45

    Kadıköy Belediyesi’nin sosyal belediyecilik ilkesi ile hayata geçirdiği projelerinden biri olan Açık Gardırop 2.El Giysi Mağazası,uzun yıllardır kıyafet, ayakkabı ve oyuncak gibi malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, dayanışmanın en güzel örneklerinden birini gösteriyor. Kadıköylüler ile ihtiyaç sahibi kişiler arasında bir yardımlaşma köprüsü görevini sürdüren mağaza Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak bağış sistemi doğrultusunda çalışıyor.

    Açık Gardırop 2.El Giysi Mağazası Kadıköy’ün birçok noktasına yerleştirilen giysi, ayakkabı, tekstil kumbaralarından gelen ve bağışçıların verdiği ürünleri elden geçiriyor, kullanılamayacak durumda olanları ayrıştırıyor, temiz olmayan giysi ve tekstil ürünlerini de kuru temizlemeye gönderiyor. Yapılan ayrıştırma ve temizleme işlemlerinin ardından ürünler raf ve beden sistemine göre düzenleniyor. Mağazada kadın, erkek ve çocuk giysileri, ayakkabı, çanta, oyuncak ve tekstil ürünleri bulunuyor. Tesktil ürünleri içerisinde ise perdeden havluya, yorgandan battaniyeye, yastıktan nevresim takımına kadar ürünler yer alıyor. Mağazaya sıfır giysi, ayakkabı, kırtasiye ve kitap bağışları da yapılıyor. Yapılan bağışlar ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olması şartıyla kabul ediliyorken giysi bağışlarında kullanılmış çorap ve iç çamaşırı gibi ürünler kabul edilmiyor.

    HANE BAZINDA 1200 KİŞİYE HİZMET

    Ayda bir salı günü evsiz erkeklerin, çarşamba günü ise hane bazında ihtiyaç sahibi ailelerin hem kendilerinin hem çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için geldikleri gün. Yaşama koşullarından kaynaklı evsiz kişiler de ayda iki defa hizmetten faydalanabiliyor. Afet, acil durum ile yangın gibi özel durumlarda il ve ilçe dışına da destek veriliyor. Hane bazında bin 200 kişi, 250 ile 300 arasında ise evsiz yurttaş bu hizmetten faydalanıyor. Ayrıca kadın sığınma evindeki kadınların ihtiyaçları da bu proje ile karşılanıyor.

    Açık Gardırop 2. El Giysi Mağazası Adres: Eğitim Mahallesi Ahsen Çıkmazı Sokak, Sadıkoğlu Plaza 4 No:2/3, (0216) 545 72 28

      YORUMLAR

      • 0 Yorum

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe Sayılmalı
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe...
      Foça'nın Dedeleri
      Foça'nın Dedeleri