Sinpaş'tan yeni proje: Koru Aura

Yarım asra yaklaşan deneyimiyle Türkiye’de gayrimenkul sektörüne öncülük eden Sinpaş GYO, yeni projesi Sinpaş Koru Aura ile bir ilke daha imza attı.

Sinpaş'tan yeni proje: Koru Aura
19 Ocak 2022 - 13:43
Gayrimenkul sektörünün lideri Sinpaş GYO, yeni projeleriyle 2022’ye hızlı bir giriş yaptı. ‘Yeni normal’e özel tasarlanan ilk yaşam projesi Koru Aura’yı tanıtan şirket, ‘Sinpaş’lılar Dolardan Daha Fazla Kazandılar’ kampanyasıyla da Sinpaş’tan ev sahibi olanların son beş yıllık getiri oranını paylaştı. 

2021’i başarıyla geride bıraktıklarını söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, “Tüm zorluklarına rağmen hedeflerimizi büyük ölçüde tutturarak yılı kapattık. Yeni yıla daha umutlu bakıyor, yeni projeler ve yeni kampanyalarla adım atıyoruz” diye konuştu. 
 
Yarım asra yaklaşan deneyimiyle Türkiye’de gayrimenkul sektörüne öncülük eden Sinpaş GYO, yeni projesi Sinpaş Koru Aura ile bir ilke daha imza attı. Yaklaşık 2,2 milyar hasılat beklenen proje, pandemiyle birlikte değişen konut talepleri dikkate alınarak tasarlanan ilk özel yaşam projesi olma özelliği taşıyor.

2021’i başarıyla geride bıraktıklarını ifade eden Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, yeni yılda da kazandırmaya devam edeceklerini söyledi. Çelik, “Sinpaş Grubu olarak, tüm zorluklarına rağmen hedeflerimizi büyük ölçüde tutturarak yılı kapattık. 2022’de Koru Aura, Flatofis Finans Şehir, Boulevard Finansşehir, Sefaköy'de Boulevard Sefaköy, Sancaktepe’de Metrolife Premium, Koru Paşaköy Villa Projemiz, Kurtköy ticari projemiz, Ankara'da 360 konutluk Boulevard Çankaya projemiz olmak üzere 7 yeni projenin satışlarına başlayacaklarını söyledi.

‘Yeni normale’ özel tasarlanan ilk proje: Koru Aura
Gayrimenkul sektöründe yenilikçi projelerin öncüsü olduklarını belirten Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, en yeni projeleri olan Koru Aura hakkında şu bilgileri verdi: “Son iki yılda tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci hem ekonomiyi hem de sosyal hayatlarımızı önemli ölçüde değiştirdi. Çalışma koşullarımızdan yaşam alanlarımıza kadar önceliklerimiz ve iş yapış biçimlerimiz değişti. Bu büyük değişimden en fazla etkilenen sektör ise kuşkusuz gayrimenkul oldu. Biz de bu doğrultuda, Sinpaş GYO olarak hazırladığımız yeni projelerimizi, pandemi sonrası yaşam alışkanlıklarına, yeni normalin ihtiyaçlarına ve teknolojik gelişmelere göre şekillendirdik. Koru Aura projesi, artık daha çok vakit geçirdiğimiz ev yaşamımızda istendiğinde home ofis istendiğinde e-okul ortamlarını kişiye özel yaşam alanlarıyla sunan, çok özel bir proje.”

Yeni trendlerle yorumlanan “Ailelere Özel” tasarım
Pandemi sonrası süreçte öne çıkan geniş konut talebine hitap eden Sinpaş Koru Aura projesinde, ailelere özel tasarlanmış büyük ev seçenekleri dikkat çekiyor. Günümüzün ihtiyacına uygun olarak teras ya da bahçenin yanı sıra ev içinde kişiye özel ferah alanların özenle planlandığı proje, büyük ev tercih edenlere ve geniş aile yaşamına uygun tasarımıyla öne çıkıyor. Geniş teraslar, geniş balkonlar ve bahçeleri ile benzerlerinden ayrışıyor. 

Sinpaş Koru Aura, 22 bin 965 metrekare arsa üzerindeki proje alanıyla, şehrin merkezinde olmasına rağmen yanında yer alan koru alanı ve yürüyüş parkuru ile de yeni dönemin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor. 

Bol D Vitaminli Evler
İstanbul Ümraniye’de Finans Merkezi’ne komşu olarak konumlanan Sinpaş Koru Aura, 530 konut ve beş bloktan oluşuyor. 2024 yılında teslim edilmesi planlanan projede 2+1’den 5+1’e kadar zengin daire seçenekleri yer alıyor. Sinpaş Koru Aura’da sağlıklı yaşama dönük gelişen talep ve ihtiyaçlar da hesaba katılmış durumda. Tüm konutlarda, güneşten maksimum şekilde faydalanılması ve evin içinde D vitamini alınabilmesi için tasarlanan geniş balkonlar yer alıyor. Projedeki ilklerden biri de daire sahiplerine kendi sebze-meyvelerini yetiştirebilme imkanı veren, 3 metre derinlikte tasarlanan “balkon bostanlar”. Projede ayrıca Güneş – Ay ve Yıldız olarak 3 adet Koru bahçesi tasarlanmıştır.

“Sinpaş’tan konut alanlar dövizden çok kazandı”
2022 yılı ile birlikte yeni başarılara imza atacakları bir döneme girdiklerini söyleyen Gacemer, şöyle konuştu: “Elde ettiğimiz satış rakamları, Sinpaş projelerinin tüketicinin gözünde ne kadar güvenilir bir yatırım aracı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Son 5 yılda Sinpaş’tan ev sahibi olanlar, dövize yatırım yapanlardan daha fazla kazanç sağladı. Üstelik bu beş yıllık dönemde kira getirisiyle de artı kazanç sağlamaya devam ettiler. Bu gurur veren değerleri son kampanyamız olan ‘Sinpaş’lılar Dolardan Daha Fazla Kazandılar’ kampanyamızda da işledik. Dolar kuru ve projelerimizin fiyatlarından hareket ederek örnek verecek olursak; Queen Bomonti, satışa çıkış tarihi olan 15 Ocak 2016’dan sonra geçen beş yılda m2 fiyatında yüzde 211,4 değer kazandı. Aynı beş yıllık dönemde dolardaki artış yüzde 171,2 olarak gerçekleşti. Dolardan çok kazandıran diğer projemiz Metrolife’ın satışa çıkış tarihi ise 6 Mayıs 2017. O günden bu yana geçen beş yılda projemizin m2 fiyatı artış oranı yüzde 492,1 oldu. Aynı dönemdeki dolar getirisi yüzde 279,5’de kaldı. Bir diğer projemiz Gökorman, satışa çıkış tarihi 26 Nisan 2017. Beş yıllık dönemde m2 satış fiyatı artış oranı yüzde 484,6 iken aynı süreçteki dolar getirisi ise yüzde 277,4 olarak gerçekleşti. Örnek vereceğim son projemiz Aydos Country, satışa çıkış tarihi 20 Ocak 2017. Metrekare satış fiyatı artış oranı yüzde 396,6. Aynı süreçte doların getirisi ise yüzde 253,8 oldu. Bu projelerimizden ev sahibi olmuş Sinpaş’lılar, evlerinin değerlenmesi sayesinde dolara karşı dahi yüzde 40 ile yüzde 212 aralığında daha karlı olurlarken, üstelik ya mutlu bir şekilde sıcak yuvalarında yaşadılar ya da evlerini kiraya vererek bu kazançlarının üstüne bir de kira geliri elde ettiler.”

Koru Aura Proje Künyesi
Lokasyon                     : İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye
Konut sayı                   : 530 adet
Toplam arsa alanı       : 22 bin 965 m²
Konut Tipi                   : 2+1’den 5+1’e kadar farklı seçenekler 
Metre Kare Aralığı      : 96 m²’den 267 m²’ye varan büyüklükte daireler
Blok sayısı                   : 5 Blok
Teslim Tarihi               : 2024
Web sitesi                   : https://www.sinpas.com.tr
Telefon                       :444 1974

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı Gönüllü Ordusu Yetiştiriyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı...
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı Faciasına İlişkin Açıklama:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı...