Tuncel Kurtiz vefatının 8'inci yılında Edremit'te anıldı
Sanatçı Tuncel Kurtiz’in ölümünün 8’inci yılında Edremit’teki kabri başında anma etkinliği düzenlendi.
![Tuncel Kurtiz vefatının 8'inci yılında Edremit'te anıldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/09/tuncel-kurtiz-vefatinin-8-inci-yilinda-edremit-te-anildi.jpg)
27 Eylül 2021 - 16:15
Sanatçı Tuncel Kurtiz’in ölümünün 8’inci yılında Edremit’teki kabri başında anma etkinliği düzenlendi. Tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz, Kazdağları’nın eteklerindeki kırsal Çamlıbel Mahallesi’ndeki mezarı başında anıldı. Düzenlenen anma programına, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Başkan Yardımcıları Tayfun Gerkuş ve Kürşad Saran, CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, CHP önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Oyuncu Reha Özcan ve sevenleri katıldı. Anma etkinliğinde sanatçının sesinden şiir dinletileri yapıldı. Duygu dolu anlar yaşayan hayranları sanatçının mezarı başında dua etti.
YERİ DOLMAYACAK BİR SANATÇI
Türk sinemasında Tuncel Kurtiz’in yerinin doldurulamayacağını ifade eden Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Aramızdan ayrılışının 8’inci yılında onu saygıyla, özlemle anıyoruz. Onun ifadesiyle ‘Herkes ölür, kimi toprağa kimi yüreğe gömülür.’ O bizim topraklarımıza ama en önemlisi yüreğimize gömülmüştür. Oynadığı karakterlerle ruhumuza işledi, sesiyle hafızamıza kazındı. Sesinin şiire yakıştığı bir delikanlıydı o, her zaman bir aydın sorumluluğu taşıdı. O bir muhalifti, belki dünyayı değiştiremedi ama dünya da onu değiştirmedi. Hep ezilenden yana sömürülenden yana durdu. O bugün efsaneleriyle meşhur Kazdağları’nın eteklerinde bir efsane olarak uyuyor. Bedeni topraklarımızda hatırası yüreğimizdedir. Hatırasını her zaman yaşatacağız, ışıklar içinde uyusun.” dedi. Ardından Kurtiz’in mezarına karanfil bırakıldı. Edremit Belediyesi tarafından Çamlıbel Mahallesi Muhtarlığı önünde pilav, ayran hayrı da yapıldı.
YERİ DOLMAYACAK BİR SANATÇI
Türk sinemasında Tuncel Kurtiz’in yerinin doldurulamayacağını ifade eden Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Aramızdan ayrılışının 8’inci yılında onu saygıyla, özlemle anıyoruz. Onun ifadesiyle ‘Herkes ölür, kimi toprağa kimi yüreğe gömülür.’ O bizim topraklarımıza ama en önemlisi yüreğimize gömülmüştür. Oynadığı karakterlerle ruhumuza işledi, sesiyle hafızamıza kazındı. Sesinin şiire yakıştığı bir delikanlıydı o, her zaman bir aydın sorumluluğu taşıdı. O bir muhalifti, belki dünyayı değiştiremedi ama dünya da onu değiştirmedi. Hep ezilenden yana sömürülenden yana durdu. O bugün efsaneleriyle meşhur Kazdağları’nın eteklerinde bir efsane olarak uyuyor. Bedeni topraklarımızda hatırası yüreğimizdedir. Hatırasını her zaman yaşatacağız, ışıklar içinde uyusun.” dedi. Ardından Kurtiz’in mezarına karanfil bırakıldı. Edremit Belediyesi tarafından Çamlıbel Mahallesi Muhtarlığı önünde pilav, ayran hayrı da yapıldı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai