Tunç Soyer'in Marmara Gölü kampanyasına Manisa'dan büyük destek

    Doğaseverler, 22 Mart Dünya Su Günü’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer öncülüğünde kurumak üzere olan Manisa’daki Marmara Gölü’ne su verilmesi talebiyle buluşacak.

    Tunç Soyer'in Marmara Gölü kampanyasına Manisa'dan büyük destek
    17 Mart 2022 - 20:05
    22 Mart Dünya Su Günü’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege Belediyeler Birliği Başkanı Tunç Soyer’in de katılacağı Salihli Tekelioğlu Köyü’ndeki “Marmara Gölü Yaşasın” etkinliğine Akhisar, Alaşehir, Salihli ve Turgutlu Belediyeleri başta olmak üzere birçok il ve ilçe başkanlığından, teşkilat ve dernekten destek geldi.

    Doğaseverler, 22 Mart Dünya Su Günü’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer öncülüğünde kurumak üzere olan Manisa’daki Marmara Gölü’ne su verilmesi talebiyle buluşacak. “Marmara Gölü Yaşasın” etkinliği, 22 Mart saat 12.00’de Manisa Salihli’deki Tekelioğlu Köyü meydanında yapılacak. Onlarca kuş türüne ev sahipliği yapan göl için düzenlenen “Marmara Gölü Yaşasın” etkinliği ile göldeki yaşamın ve balıkçılık faaliyetlerinin devam edebilmesi için göle su verilmesi gerektiğine dikkat çekilecek.

    Katılım yüksek
    Ege Belediyeler Birliği koordinasyonu ile yapılacak etkinliğe Akhisar, Alaşehir, Salihli ve Turgutlu Belediyeleri başta olmak üzere birçok il ve ilçe başkanlığından, teşkilat ve derneklerden çok büyük destek geldi. Etkinliğe CHP İl Başkanlığı, İl Kadın ve İl Gençlik Kolları ile birlikte CHP Ahmetli, Alaşehir, Akhisar, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu ve Yunusemre ilçe başkanlıkları da katılacak.

    Salihli Çevre Derneği, Akhisar Çevre Derneği, Gördes Çevre Derneği, Turgutlu Çevre Platformu, Manisa Kültür ve Tabiat Varlıkları Çevre Derneği, Gölmarmara Ziraat Odası, Salihli Ziraat Odası, Ahmetli Ziraat Odası da etkinliğe destek verenler arasında yer alıyor. Ayrıca İzmir Menemen Ziraat Odası da destekçiler arasında.

    Servis kaldırılacak
    Etkinliğe köy halkı ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere Manisa, İzmir ve çevre illerden yüzlerce doğaseverin gelmesi bekleniyor. Etkinliğine katılmak isteyenler için etkinlik günü saat 09.30’da Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nın önünden servisler kaldırılacak.
     

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      'Amerika temiz enerji teknolojisi sanayisini yaratmak istiyor'
      'Amerika temiz enerji teknolojisi sanayisini yaratmak istiyor'
      Hanzade Doğan: Deprem bölgesini kadınları güçlendirerek ayağa kaldıracağız
      Hanzade Doğan: Deprem bölgesini kadınları güçlendirerek ayağa...