Konak'ta Spor Müzesi Kuruluyor
Gazeteci, yazar Okan Yüksel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Esat Erçetingöz, Türkiye Spor Yazarları Derneği temsilcisi Suavi Yardımoğlu, gazeteci İbrahim Irmak, spor yazarı Metin Aydınoğlu, gazeteci Atilla Köprülüoğlu ve gazeteci, yazar Yıldız Aktaş’ın katıldığı toplantıda, İzmir’in spor tarihinin yer alacağı bir müze için çalışmalara başlandı.
![Konak'ta Spor Müzesi Kuruluyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/11/spordaki-basarilar-gelecek-kusaklara-aktarilacak.jpeg)
02 Kasım 2022 - 11:04
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, spor yazarlarını konuk etti
Konak Belediyesi İzmir’e bir butik müze daha kazandırmak için harekete geçti. Spor yazarlarıyla bir araya gelen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, şanlı bir spor tarihi olan İzmir’e bir spor müzesi kazandırmanın, İzmir sporunun değerli isimlerinin, yaşanmış zaferlerin, uluslararası başarıların gelecek kuşaklara taşınmasında önemli yeri olacağını ifade etti.Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, spor yazarlarını konuk etti. Gazeteci, yazar Okan Yüksel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Esat Erçetingöz, Türkiye Spor Yazarları Derneği temsilcisi Suavi Yardımoğlu, gazeteci İbrahim Irmak, spor yazarı Metin Aydınoğlu, gazeteci Atilla Köprülüoğlu ve gazeteci, yazar Yıldız Aktaş’ın katıldığı toplantıda, İzmir’in spor tarihinin yer alacağı bir müze için çalışmalara başlandı. İzmir’in spor tarihi, kupalar, belgeler ve İzmir’de spora dair materyallerin yer alacağı müzenin hazırlıkları için bir an önce harekete geçeceklerini belirten Başkan Batur, “Böyle bir müzeyi İzmir’e kazandıracağımız için mutluyuz. Değerli spor insanları, başta Okan Yüksel Ağabeyim olmak üzere, ellerindeki arşivi de spor müzemizde kullanmak üzere verecekler” dedi.
Spordaki başarılar gelecek kuşaklara aktarılacak
Kendisinin de hem oyuncu hem yönetici olarak bir spor geçmişi olduğunu ve Konak’ta çocukların, gençlerin spor yaparak büyümesi için çalıştıklarını söyleyen Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz günlerde hem İzmir Karikatür Müzemiz yeni yerinde hizmete başladı, hem de Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzemiz yenilenmiş haliyle ilk sergisinin kapılarını açtı. Mimar bir belediye başkanı olarak bir Mimarlık Müzesini de kente kazandıracağımızı biliyorsunuz. Aynı zamanda hem oyuncu hem yönetici olarak spordan gelen bir belediye başkanıyım da. İzmir’in sayısız başarıya sahip spor tarihini, yetenekleriyle olduğu kadar kişilikleriyle de örnek olan spor insanlarını, özellikle gelecek kuşaklara da ulaşacak şekilde bir müze çatısında Konak’a kazandırmak bizim için de gurur kaynağı olacak.”- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai