Pınar Süt, 47 yıldır üreticileri ile büyümeye devam ediyor

İdil Yiğitbaşı: ‘‘Türkiye Süt Sektörü için ‘öncülük’ görevi üstleniyoruz’’

Pınar Süt, 47 yıldır üreticileri ile büyümeye devam ediyor
04 Şubat 2020 - 23:15

Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Pınar Enstitüsü ile son 5 yılda 13 farklı ilde, 7.500’ün üzerinde üreticiye hayvan sağlığı, hayvan besleme ve hijyen eğitimleri verdik. Üreticilere verdiğimiz bu destek ile sütün kalitesini artırıyoruz’’

1973 yılından bu yana Türkiye’de sağlıklı nesillerin yetişmesine öncülük eden Pınar Süt, 6-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Fuar İzmir - Gaziemir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşecek Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın dört büyük Tarım Fuarı'ndan biri olan 15. Uluslararası Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılıyor.

Kurulduğu yıldan bu yana tüketicilerinin kaliteli tercihi olan ve süt sektöründe liderliğini sürdüren Pınar Süt, sektöründe farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerle çok geniş ürün yelpazesine sahip olan ve süt sektöründe Türkiye’yi pekçok ilkle tanıştırmış bir marka. Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar liderliğinde 1973 yılında kurulan Pınar Süt, çocuklar ve yetişkinler için önemli bir besin kaynağı olan sütü, ilk günkü tazeliğinde ve doğal haliyle ambalajlayarak Türkiye’nin her noktasına ulaşılabilir kıldı. Süt sektöründe kurduğu bu modelle süt besiciliği gelişimine de büyük katkıda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rüştü Onur Atilla: "Baba olunca daha duyarlı ve anlayışlı oluyorsun"
Rüştü Onur Atilla: “Baba olunca daha duyarlı ve anlayışlı...
Sıcak havaların vazgeçilmez hastalığı: Dış kulak iltihabı
Sıcak havaların vazgeçilmez hastalığı: Dış kulak iltihabı