Nitro Games ile Netmarble EMEA Ön Protokol İmzaladı

Nitro Games ile Netmarble EMEA Ön Protokol İmzaladı

Nitro Games ile Netmarble EMEA Ön Protokol İmzaladı
03 Ekim 2017 - 13:46

Nitro Games ve Netmarble EMEA, “Medals of War” oyununu Arapça ve Türkçe konuşan kitlelere ulaştırmak için bir araya geldi.

Nitro Games, bugün dünyanın en hızlı büyüyen mobil oyun şirketlerinden biri olan Netmarble Games’in bölgesel ofisi Netmarble EMEA ile bir Ön Protokol imzaladı. Belgede, Nitro Games’in yeni oyunu “Medals of War”un Arapça ve Türkçe konuşan ülkelerde yayınlanması için Netmarble EMEA’ya verilen lisans hakları konu edildi.

Nitro Games Oyj. CEO’su ve kurucu ortağı Jussi Tähtinen, "Batı pazarlarında oyunlarımızı kendi kanallarımızla yayınlamaya, diğer pazarlara da yerel iş ortakları üzerinden ulaşmaya yönelik stratejimizin bir parçası olarak bu lansmanı Netmarble EMEA ile gerçekleştirmeyi planladık. Bizim ve oyunumuz Medals of War için bu pazarlardaki en uygun seçeneğin Netmarble olduğunu düşünüyoruz” yorumunda bulundu.

Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek ise, “Tutkulu Türk ve Arap oyuncuların, yerelleştirilmiş içerik ve yerel hizmetlerle sunulacak olan “Medals of War”u çok seveceğine inanıyoruz. Nitro Games’in son derece yetenekli geliştiricilik kapasitesine güveniyorum. Eminim her iki tarafın ekipleri arasında da uzun vadeli ve verimli bir ortaklık kurulacak” açıklamasını yaptı.

Kısaca Nitro Games:

Nitro Games, free-to-play formatlı mobil oyunları geliştiren ve yayımlayan bir şirkettir. Orta kesim kullanıcı segmentini hedef alan ve ağırlıklı olarak strateji türünde oyunlara odaklanan firma, bu alanda on yıllık bir geliştiricilik tecrübesine sahiptir. Akıllı telefonlar ve tabletler için, yüksek üretim değeri ve yüksek gelir potansiyeli olan oyunlar üretmektedirler. Güçlü NG Platformu ve NG MVP süreci sayesinde Nitro Games, yalnızca bir haftalık bir geliştirme sürecinden sonra yeni oyun prototiplerinin pazar doğrulamasını yapabilmektdir. Nitro Games’in geçmişte geliştirdiği oyunlar arasında East India Company, Commander: Conquest of the Americas, Pirates of Black Cove ve Raids of Glory bulunmaktadır. Nitro Games hisseleri NITRO adıyla Nasdaq First North Stockholm borsasında listelenmektedir ve şirketin yetkili danışmanı Augment Partners AB şirketidir. Telefon: +46 8 505 651 72. www.nitrogames.com.

Netmarble Games Corporation Hakkında

Netmarble Games Corp. muhteşem bir mobil oyun tecrübesi sunarak dünya çapında her yaştan kitleleri eğlendirmeyi amaçlar. 2000 yılında Kore’de kurulan Netmarble, Asya’daki en hızlı büyüyen mobil oyun şirketidir ve sürekli olarak küresel düzeyde en üst geliştirici ve yayıncılardan biri olarak listelenmektedir. 4000’in üzerinde çalışanıyla Netmarble, Lineage 2 : Revolution, STAR WARS™: Force Arena, MARVEL Future Fight, Seven Knights ve Paramanya’nın aralarında bulunduğu en başarılı mobil oyunlardan bazılarını üretip sunmaktadır. Önde gelen gündelik (casual) oyun geliştiricisi Jam City’nin en büyük ortağı ve ücretsiz MMO oyunların dünya çapında zirvedeki geliştiricilerinden biri olan Kabam'ın ana şirketi olan Netmarble’ın aynı zamanda Asya’nın en büyük eğlence şirketi CJ E&M Corporation, Asya’nın en büyük Internet şirketi Tencent Holding ve lider MMO şirketlerinden NCsoft ile stratejik bir işbirliği vardır. Daha fazla bilgi için www.netmarble.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Netmarble Games’in İstanbul merkezli ofisi Netmarble Turkey; Paramanya, Wolfteam, MARVEL Future Fight ve Seven Knights gibi başarılı oyunlar için pazarlama, yerelleştirme, halkla ilişkiler, QA ve IT hizmetleri sunar. Daha fazla bilgi için www.netmarbleturkey.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

Netmarble EMEA

Netmarble Games’in Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde, 50 milyonu aşkın oyuncusuyla lider oyun firması konumundadır. Bölgede popüler olan oyunlar ‘Yılın Oyun Şirketi’, ‘Yılın Mobil Oyunu’ gibi farklı kategorilerde 50’den fazla ödülün sahibidir. Yayınlandığı günden itibaren bölgenin en fazla indirilen oyunlarından Paramanya ve 7 yıldır MMOFPS türünde Türkiye’nin lider oyunu Wolfteam ile hem mobil hem de PC platformunda bir çok başarıya imza atılmıştır. STAR WARS™: Force Arena, MARVEL Future Fight ve Disney Sihirli Dünya gibi Dünya’nın önde gelen markalarıyla ortak oyunları yayınlayan Netmarble EMEA, 7 Knights ve Evilbane gibi kendi markalarıyla da oyuncularla buluşmaktadır. Netmarble EMEA aynı zamanda aylık on milyonlarca ziyaretçiye sahip olan bölgenin popüler oyun portalı www.joygame.com’u da bünyesinde bulundurur.

Netmarble Türkiye ofisi, Türkçe, ingilizce ve arapça başta olmak üzere bir çok dilde pazarlama, yerelleştirme, halkla ilişkiler, operasyon ve IT hizmetleri sunan, oyun ve internet sektöründe deneyimli bir ekibe sahiptir. Sektördeki yenilikleri herzaman yakından takip edip, ilkleri gerçekleştirme misyonuyla hareket ederek e-spor alanında da bölgede öncülük etmektedir. Daha fazla bilgi için www.netmarbleturkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.