Manisa Büyükşehir Belediyesi üreticinin yanında

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Sulama Kooperatiflerine yardım ve destekler devam ediyor.

15 Mayıs 2020 - 19:42

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kırsal mahallelerdeki üreticilere destek vermek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu kapsamda Saruhanlı ilçesine bağlı Nuriye Mahallesi’nde faaliyet gösteren S.S Nuriye Sulama Kooperatifinin ortakları olan toplam 320 üretici ailenin 7000 dekar arazisinde faydalanacağı tesisin aktif hale gelebilmesi ve üreticilerimizin sulama anlamında mağduriyet yaşamamaları adına tesiste kullanılmak üzere 200 metre 225mm/16atü ve 300 metre 140mm/10atü PVC boru ve ek parça desteği sağlandı.

“Kooperatif Başkanından Teşekkür”

S.S Saruhanlı Nuriye Sulama Kooperatifi Başkanı Süleyman Özdoğan, boruların ve ek parçaların tesisleri için oldukça faydalı olacağını, belirli bir bölümünün atıl durumda bulunduğu tesisin bu yardımla faal hale geleceğini ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti; “Manisa’nın bu bereketli topraklarında tarım ile uğraşıyor ve üzüm üretiyoruz. Aldığımız bu yardım ile atıl durumda bulunan alanlarımızı da aktif hale getirip toplam 7000 dekar sulanan arazimiz ile devletimize daha çok katkı verme düşüncesindeyiz. Verilen bu yardımlar için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz ERGÜN’ e şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu süreçte sesimi duyup aksama yaşatmadan desteklerini esirgemeyen Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Yılmaz Usta’ya ve ekiplerine de teşekkür ederim” dedi.

“Desteğimiz devam edecek”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde üreticinin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Yaşanan Covid-19 pandemi sürecinde tarımsal üretim oldukça önem arz ediyor. Tarımsal devamlılığının sağlanması için Kooperatif ve üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Evde Kal Manisa, çiftçilerimiz üretime, biz çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'un Fethi'nin 567'nci yıl dönümü kutlanacak
İstanbul'un Fethi'nin 567'nci yıl dönümü kutlanacak
Kingston USB sürücülerde şifrelemeye dikkat çekiyor
Kingston USB sürücülerde şifrelemeye dikkat çekiyor