Havadan Hasta Nakli'nde Ziver Havacılık Konforu

Ziver Havacılık Genel Müdürü Seval Aral, ulusal ve uluslararası sivil havacılık görevlerini yerine getiren, “Zaman Değerlidir” anlayışıyla güven ve kaliteyi bir arada sunan Ziver Havacılık’ı MAG Business’a verdiği özel röportajında anlattı.

26 Mart 2020 - 14:43 - Güncelleme: 26 Mart 2020 - 15:01

Ziver Havacılık’ın 2016 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci tarafından kurulduğunu söyleyen Seval Aral “Ziver Havacılık; ulusal ve uluslararası sivil havacılık gereklerini yerine getiren, dünyada ve ülkemizde havacılık alanında meydana gelen gelişmeleri yakından takip eden, kendini devamlı geliştiren, uçuş emniyetini ve müşteri memnuniyetini sürekli ön planda tutan bir kalite politikasına sahiptir. Filomuzda, sahibi olduğumuz dört adet iş jeti mevcuttur. Bunlardan birincisi, TC-NEO tescilli Hawker 400 A’dır. Filomuza ilk katılan iş jetidir. Mevcut durumda hem yolcu nakli hem de havadan hasta nakli görevlerinde kullanılmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen, havadan hasta nakli (ambulans uçak) yetkisine sahiptir. Yaklaşık 2000 km menzile sahiptir. Diğer iki uçağımız, TC-LAA ve TC-LAB tescillerine sahip olan Citation-5 tipindeki hava araçlarıdır. Bu jetler yolcu taşımacılığında kullanılmaktadır. Her biri 9 yolcu kapasitesine sahiptir. Yaklaşık 2400 km menzile sahip olup, dört buçuk saat havada kalabilmektedir. Son olarak da, filomuza 2019 yılının sonu itibariyle katılan uçağımız Citation Sovereign’den bahsetmek istiyorum. Bu uçak, 10 yolcu kapasitesine sahip olup, yaklaşık 5000 km menzile sahiptir. Super-Midsize sınıfında yer alan bu özel jetimiz, aynı zamanda sıcak yemek servisine de imkan tanıyan kolaylıklara sahiptir” dedi.

Dünyanın her yerine uçuş gerçekleştirdiklerini anlatan Seval Aran sözlerine şunları ekledi: “Verdiğimiz uçuş hizmetleri iki ana konuda özetlenebilir; bunlardan ilki, VIP yolcu nakli olarak da ifade edilen hava taksi hizmetleridir. Bu tanımda, yolcumuzu istediği yerden, istediği saatte uçurabilecek şekilde planlama yapabilmekteyiz. Diğer faaliyet alanımız ise, havadan hasta nakli uçuşlarıdır. Bu uçuşlarda Hawker 400 tipindeki uçağımızı kullanmaktayız. Uçağımız, ambulans uçak konfigürasyonuna yaklaşık bir saat içerisinde dönüştürülebilmektedir. Uçuşlarda, pilotlarımıza ilaveten, bir doktor ve bir acil tıp teknisyeni bulunmaktadır. Doktorlarımız, gelen talep doğrultusunda, hastanın durumunu inceleyip, havadan uçakla nakil yapılıp yapılamayacağına karar verirler. Gerekli hazırlıklar yapılıp, maksimum iki saat içerisinde kalkış yapılır.”

Ziver Havacılık Genel Müdürü Seval Aral'ın MAG Business’a verdiği özel  röportaj: 

Sizi tanımak isteriz. Biraz kendinizden bahseder misiniz?

1983 Elazığ doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunuyum ve aynı zamanda İktisat Bölümü öğrencisiyim. Ziver Holding Yönetim Kurulu Üyesi'yim. Ziver Holding olarak inşaat, havacılık, akaryakıt, restoran, sigortacılık sektörlerinde faaliyet göstermekteyiz.

Ziver Havacılık ne zaman ve kim tarafından kuruldu?

Ziver Havacılık, 2016 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Veysel Demirci tarafından kurulmuştur.

Edindiğiniz ilkeler, benimsediğiniz politikalar nelerdir?

Ziver Havacılık; ulusal ve uluslararası sivil havacılık gereklerini yerine getiren, dünyada ve ülkemizde havacılık alanında meydana gelen gelişmeleri yakından takip eden, kendini devamlı geliştiren, uçuş emniyetini ve müşteri memnuniyetini sürekli ön planda tutan bir kalite politikasına sahiptir.

Bünyenizde bulundurduğunuz uçakların sayısı ve nitelikleri nelerdir?

Filomuzda, sahibi olduğumuz dört adet iş jeti mevcuttur. Bunlardan birincisi, TC-NEO tescilli Hawker 400 A’dır. Filomuza ilk katılan iş jetidir. Mevcut durumda, hem yolcu nakli hem de havadan hasta nakli görevlerinde kullanılmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen,  havadan hasta nakli (ambulans uçak) yetkisine sahiptir. Yaklaşık 2000 km menzile sahiptir.

Diğer iki uçağımız, TC-LAA ve TC-LAB tescillerine sahip olan Citation-5 tipindeki hava araçlarıdır. Bu jetler yolcu taşımacılığında kullanılmaktadır. Her biri 9 yolcu kapasitesine sahiptir. Yaklaşık 2400 km menzile sahip olup, dört buçuk saat havada kalabilmektedir.

Son olarak da, filomuza 2019 yılının sonu itibariyle katılan uçağımız Citation Sovereign’den bahsetmek istiyorum. Bu uçak, 10 yolcu kapasitesine sahip olup, yaklaşık 5000 km menzile sahiptir. Super-Midsize sınıfında yer alan bu özel jetimiz, aynı zamanda sıcak yemek servisine de imkan tanıyan kolaylıklara sahiptir.

Dünyanın her yerine uçuş gerçekleştirebiliyor musunuz?

Evet. Uçak tiplerimizin teknik özelliklerine de bağlı olarak dünya üzerindeki tüm destinasyonlara uçuş planlayabilmekteyiz.

Verdiğiniz hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Verdiğimiz uçuş hizmetleri iki ana konuda özetlenebilir; bunlardan ilki, VIP yolcu nakli olarak da ifade edilen hava taksi hizmetleridir. Bu tanımda, yolcumuzu istediği yerden, istediği saatte uçurabilecek şekilde planlama yapabilmekteyiz. Yolcularımız, Hava Yolu İşletmeleri’nin yolcularının kullandığı standart terminallerin dışında, özel terminallerden sıra beklemeden ve zaman kaybına uğramadan faydalanabilmektedirler. Herhangi bir ülkenin veya şehrin havaalanına gerekli şartların oluşması ile beraber arzu edilen zamanda uçuş planlayabiliriz.

Diğer faaliyet alanımız ise, havadan hasta nakli uçuşlarıdır. Bu uçuşlarda Hawker 400 tipindeki uçağımızı kullanmaktayız. Uçağımız, ambulans uçak konfigürasyonuna yaklaşık bir saat içerisinde dönüştürülebilmektedir. Uçuşlarda, pilotlarımıza ilaveten, bir doktor ve bir acil tıp teknisyeni bulunmaktadır. Doktorlarımız, gelen talep doğrultusunda, hastanın durumunu  inceleyip, havadan uçakla nakil yapılıp yapılamayacağına karar verirler. Gerekli hazırlıklar yapılıp, maksimum iki saat içerisinde kalkış yapılır.

VIP uçak hizmeti almak isteyen birinin izlemesi gereken yollar nelerdir? Belirli kriterleriniz var mı?

Bu hizmeti almak isteyen yolcularımız bize 7/24 telefon veya internet sitemizdeki formu doldurarak ulaşabilirler. Uçuş rotası teknik olarak değerlendirilir ve planlamaya alınır. Uçuşun her aşaması, müşteri ile kalite standartlarımız doğrultusunda koordine edilir ve gerekli tüm kolaylıklar sağlanır.

Rakip firmalardan farkınız nelerdir?

Ziver Havacılık, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Avrupa Hava Ajansı (EASA)’ nın yayımladığı tüm gereklilikleri yerine getiren, müşteri memnuniyeti ve uçuş emniyeti konularında taviz vermeyen, zamanın değerini bilen ve kendini devamlı geliştiren bir vizyona sahiptir.

Ambulans uçak hizmetinizde anlaşmalı olduğunuz herhangi bir kuruluş var mı?

Evet. Bu hizmet Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen bir şirket tarafından sağlanmaktadır. Bu şirket, Sağlık Bakanlığı’nın konu ile ilgili yönetmeliği kapsamında sağlık personeli ve ekipman desteğini sağlamaktadır.

Gelecek hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Ziver Havacılık’ı ileride nasıl göreceğiz?

Ziver Havacılık; hava taksi faaliyetlerini geliştirmeye devam edecektir. İnsanların en önemli ihtiyaçlarından biri olan ulaşım hizmetini, zamanın da değerini bilerek en uygun şartlarda müşterilerimize verme konusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu bağlamda, müşteri taleplerini çok yakından takip etmekteyiz. Önümüzdeki dönemde, hava taksi faaliyetlerinden edindiğimiz tecrübeyi, ülkemiz insanına, bölgesel hava yolu taşımacılığı hizmeti alanında da vermek istemekteyiz.

Ulusal ve uluslararası sivil havacılık görevlerini yerine getiren, “Zaman Değerlidir” anlayışıyla güven ve kaliteyi bir arada sunan Ziver Havacılık Genel Müdürü Seval Aral’ın kapak olduğu MAG Business, 17. Sayısında Acıbadem Ankara Hastanesi Direktörü Nihan Karaçam Salkaya, Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, Sports International Genel Müdürü Hakan Öztürk, Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan ve Pizza Il Forno Marka Yaratıcısı Şef Utku Özer gibi alanında başarılı birçok ismi ağırlıyor.

MAG Business, www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

Kaynak: magmedya.com.tr
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa'da hijyen çalışmaları il genelinde sürüyor
Manisa'da hijyen çalışmaları il genelinde sürüyor
Evde Kal, Sahile İnme!
Evde Kal, Sahile İnme!