Gönüllülerden çevre temizliği

Çevre gönüllüleri, aileleriyle birlikte, 6 Ekim 2019 Pazar günü “Mis Gibi Torbalı” sloganıyla çevre duyarlılığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Torbalı parklarında çöp topladı.

06 Ekim 2019 - 19:37 - Güncelleme: 06 Ekim 2019 - 19:41

Çevremizle ilgili sorumluklarımıza dikkat çekmek amacıyla, son yıllarda dünyanın bir çok ülkesinde sayısı günden güne artan ve gönüllülüğe dayalı “çevre temizliği” aktiviteleri yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıl, 2018 Dünya Temizlik Gününde 157 ülkede toplam 17 milyon gönüllü bir araya gelerek çevre kirlilik problemine karşı dünya genelinde büyük bir sivil toplum hareketini gerçekleştirmişti. 

Benzer bir hedefle, Torbalı’nın en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Philsa Philip Morris/Sabancı çalışanlarının da yer aldığı gönüllü bir grup, aileleriyle birlikte 6 Ekim 2019 Pazar günü Torbalı’da bulunan Koruluk ve Gazi Çamlık parklarını temizlediler. Etkinlik sonunda 70.000 metrekare alan temizliğinden plastik ve kağıt atıklarının da dahil olduğu toplam 274 kğ çöp toplandı. 

Etkinliğe katılan Philsa Philip Morris/Sabancı İşletme Direktörü Antonio DeMarco şöyle dedi: ‘İzmir’in en büyük ilçesi olan ve fabrikamıza ev sahipliği yapan Torbalı’yı hep beraber temiz tutmak zorundayız. Bu etkinlik ile Torbalı’mızda çevre temizliği yaparak, çöpleri topladık ama daha da önemlisi bu konuda farkındalığı artırarak, ilçemizde bu gibi etkinliklerin çoğalmasını sağlamak istiyoruz.’ 
Organizasyonun hazırlanması ve toplanan atıkların geri dönüşümünün sağlanması konusunda Torbalı Belediyesinin de destek sağladığı bu etkinlikte, Torbalı halkı da gönüllülere destek verdi. 

Kaynak: İzmir Basın Grubu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Portekiz, Karsan Jest Electric'i Sevdi!
Portekiz, Karsan Jest Electric'i Sevdi!
D Vitamini Eksikliği MS’in Seyrini Bozuyor
D Vitamini Eksikliği MS’in Seyrini Bozuyor