Getir Cam Şişeni, Kurtar Geleceğini...

‘CAM YENİDEN CAM’ PROJESİ ÇATALCA BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE ÇATALCA HALK PAZARINDAYDI

Getir Cam Şişeni, Kurtar Geleceğini...
13 Ekim 2017 - 12:50

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Çatalca Belediyesi ile bir işbirliğine imza attı. “Cam Yeniden Cam” projesi kapsamında gerçekleştirilen bu işbirliği sonucunda, Çatalca semt pazarında camın geri dönüşümüne dikkat çekildi.

Şişecam Topluluğu, sürdürülebilir bir yaşam için geri dönüşüm uygulamalarında farkındalık yaratan projelere imza atmaya devam ediyor. Şişecam Topluluğu, Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Cam Yeniden Cam” kapsamında, Çatalca Belediyesi işbirliğiyle 12 Ekim Perşembe günü Çatalca’da bulunan halk pazarında “Cam Geri Dönüşümü Pazar Aktivitesi” düzenledi

Halk pazarında kurulan “Cam Yeniden Cam” standına gelen ziyaretçilere pazar filesi, temiz hava etiketli flakon şişeler hediye edilerek, camın geri dönüşümü sürecine ve geri dönüşümün önemine dikkat çekildi. Etkinlik süresince ziyaretçilere içecek ikramında bulunuldu. Boş cam şişeler stantta bulunan cam kırıcıyla cam kırığına dönüştürülerek, cam kumbarasına atıldı. 500 kilo cam kırığının elde edildiği etkinlik süresince ziyaretçilere 3 bin 500 adet broşür ve Pazar filesi dağıtıldı.