ESSİAD 30'uncu yılını geride bırakıyor

ESSİAD Başkanı Korun: Sektörümüzün bölgeseldeki gücünü ulusala taşıdık

ESSİAD 30'uncu yılını geride bırakıyor
23 Ocak 2020 - 11:57

Bu sene 30’uncu yılını geride bırakan Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Güray Korun, ESSİAD’ın seçkin üye portföyü, paydaşlarıyla olan güçlü ilişkileri, saygın imajı ve kurumsal hafızası ile sektörün önde gelen derneklerinden olmaya devam edeceğini söyledi.

Endüstriyel havalandırma, iklimlendirme ve soğutma sektörünün Türkiye’deki ilk sektörel sivil toplum kuruluşu olma özelliği taşıyan Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESSİAD), 30’uncu yılını geride bıraktı. Güçlü yapısıyla endüstriyel havalandırma, iklimlendirme, soğutma (EHİS) sektöründeki firmaları bünyesinde barındıran ve 17 Ocak 1990 tarihinde kurulan ESSİAD, 30 yıl boyunca ortak akıl ile harekete ederek Türkiye’nin örnek sektörel derneklerinden biri oldu.

Bölgeselden ulusala

ESSİAD’ın 30’uncu kuruluş yıldönümü vesilesiyle açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Güray Korun, bölgesel bir dernek olarak başlayan çalışmalarının, gerçekleştirdikleri projelerle birlikte, kısa süre içinde ulusal ve uluslararası boyuta ulaştığını söyledi. Korun, “Temsil ettiğimiz sektörün ülke içindeki ekonomik ve sosyal gücünü düşündüğümüzde, sorumluluklarımızın bilinciyle, tüm dernek çalışanlarımız, yönetim kurullarımız ve üyelerimizle örgütlü ve özverili çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz. Bu örgütlü ve özverili çalışmalarımız sonucu güçlü bir sivil toplum örgütü olduğumuzu görüyor, üyelerimiz ve sektörümüz için önemli görevler üstleniyoruz” dedi.

Güçlü birliktelik

ESSİAD’ın üyelerinin, sektörün ve Türkiye sanayisinin ihtiyaçları doğrultusunda, teknolojik kalkınma, istihdam, eğitim, ekonomik gelişme, kaliteli iş gücü, etik değerler, örgütlenme, kümelenme için yaptığı çalışmaların olumlu sonuçlarını gördükçe daha mutlu olduklarını ifade eden Başkan Korun, “30 yılın ardından kurumsal yapısı ve çağdaş sivil toplum kuruluşu anlayışıyla yoluna devam eden ESSİAD, seçkin üye portföyü, paydaşlarıyla olan güçlü ilişkileri, saygın imajı ve kurumsal hafızası ile sektörümüzün önde gelen derneklerinden olmaya devam edecektir. 2019-2021 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı olarak, bugüne kadar geldiğimiz noktada emeği olan başta kurucu üyelerimiz ve yönetim kurulu başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, dernek üyelerimize, sektörel, ulusal ve uluslararası paydaşlarımıza teşekkür ediyor saygılarımı ve minnetlerimi sunuyorum” diye konuştu.