Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı

Vatandaşlarca fotoğraflanarak Gemlik Belediyesi’ne bildirilen Kumla’daki sahipsiz eşekler tedavi ve bakım için Hayvan Barınağı’na getirildi.

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı
22 Temmuz 2019 - 14:33

Geçtiğimiz günlerde kendilerine ulaşan bir ihbarı değerlendiren Gemlik Belediyesi Zabıta Ekipleri, Kumla’da başıboş şekilde dolaşan dört eşek olduğunu öğrendi. Derhal sahipsiz hayvanları yakalayan ekipler yaralı ve bakıma muhtaç hayvanları Umurbey’de bulunan Hayvan Barınağı’na getirdi. Barınağa getirilen eşekler su ve saman verildikten sonra tedaviye alındı. Köpeklerin saldırısına uğradıkları anlaşılan yaralı eşekler için gerekli müdahaleler gerçekleştirildi.

“Yaralı hayvanlar bir süre misafirimiz olacak”

Sahipsiz hayvanları muayene eden Gemlik Belediyesi Sağlık İşler Müdürü Dr. Veteriner Hakan Uğur, sık rastlanılmayan bu durum karşısında Gemlik Belediyesi ekiplerinin gereken sağlık hizmetlerini eksiksiz yerine getireceğini söyledi. Uğur şöyle konuştu, “vatandaşlarımızdan gelen ihbar sonucu zabıta arkadaşlarımız eşeklere ulaşmışlar. Sokaklarda kediye köpeğe alışığız ama böyle bir durum her zaman yaşanmıyor. Eşekleri aldığımızda yorgun ve yaralı olduklarını gördük. İlk olarak su ve yem vererek onları biraz rahatlatmaya çalıştık. Dört hayvandan ikisi bize yaralı geldi. Büyük olasılıkla köpek saldırısına uğramışlar. Arkadaşlarımız gerekli tedavi işlemlerini uyguluyorlar. Hayvanlar bir süre barınağımızda misafir olacaklar, daha sonra ilgili resmi kurumlarla görüşmeler yaparak gereğini yapacağız.”