Babylon Berlin’in Üçüncü Sezonu Sadece BluTV’de Yayında

Babylon Berlin’in üçüncü sezonu yayına girdi

20 Mayıs 2020 - 16:17

Türkiye'nin dijital platformu BluTV’nin sevilen içeriklerinden Babylon Berlin’in üçüncü sezonu yayına girdi.

Avrupa’nın en yüksek bütçeli Alman yapımı dizisi olan Babylon Berlin’in üçüncü sezonu sessiz sinemaya karşı yükselen sesli sinema, film stüdyoları, Berlin’in eğlence hayatı gibi konuları gözler önüne seriyor.

Özel yapımları kadar yurt dışında beğenilen projeleri de seçkisine katan Türkiye'nin sevilen dijital platformu BluTV’de yayınlanan Babylon Berlin’in merakla beklenen üçüncü sezonu başladı.

Volker Kutscher’in 7 kitaptan oluşan Gereon Rath serisinden senaryolaştırılan Babylon Berlin’in 12 bölümden oluşan üçüncü sezonu, serinin ikinci kitabı Sessiz Ölüm’den uyarlandı.

Dizinin üçüncü sezonunun odağında sinema sektörünün gelişimi yer alıyor. Sessiz sinemaya karşı yükselen sesli sinema, film stüdyoları, Berlin’in eğlence hayatı konu ediliyor.

Avrupa’nın en yüksek bütçeli yapımı sadece BluTV’de

40 milyon euro’luk bütçesiyle Avrupa’nın en yüksek bütçeli Alman yapımı dizisi olan Babylon Berlin, 20’li yıllarda bir davayı çözmek için Köln'den Berlin'e gönderilen komiser Gereon Rath'in ekseninde dönemin Berlin'i ve gelişimini anlatıyor.

Dizide uyuşturucu, siyaset, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü bir çevreyi incelemeye başlayan Gereon, başlarda ele aldığı davayı basit olarak algılasa da araştırma ilerledikçe hayatını değiştirecek birçok olay yaşıyor.

Dizinin başrollerinde Volker Brunch (Gereon Rath) ve Liv Lisa Fries (Charlotte Ritter) yer alıyor.

####

BluTV hakkında: 2015 yılında Türkiye’nin ilk üyelik modelli dijital yayın platformu olarak kurulan BluTV, özel yapımları kadar yurtdışında beğenilen içerikleri ile de izleyicileriyle buluşturuyor. Türkiye dışında, tüm dünyada da Türkçe olarak, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Arapça olarak faaliyet gösteren, her ay 4 milyon saatten fazla içerik tüketilen platform, bugüne kadar 6 milyon izleyiciye ulaştı. Türkiye’nin dijital platformu BluTV, bugüne kadar hayata geçirdiği 21 özel yapımının sayısını her geç gün arttırarak ilgi çekici içerikler sunmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilay’dan “O nefes sana lazım olacak” hatırlatması
Yeşilay’dan “O nefes sana lazım olacak” hatırlatması
Mesire yerleri yeniden açılıyor
Mesire yerleri yeniden açılıyor