ASEV'den Cumhuriyetin 99. Yılına Özel Unutulmaz Konser

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Türk Halk Müziği (THM) ve Türk Sanat Müziği (TSM) korosunun cumhuriyetin 99. yılına özel olarak birlikte hazırladığı ‘Merhaba Cumhuriyet’ konseri dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

ASEV'den Cumhuriyetin 99. Yılına Özel Unutulmaz Konser
27 Ekim 2022 - 23:40

Aliağa’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu ASEV Konseriyle Başladı

İZMİR - Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Türk Halk Müziği (THM) ve Türk Sanat Müziği (TSM) korosunun cumhuriyetin 99. yılına özel olarak birlikte hazırladığı ‘Merhaba Cumhuriyet’ konseri dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Türk Halk Müziği (THM) ve Türk Sanat Müziği (TSM) korosunun cumhuriyetin 99. yılına özel olarak birlikte hazırladığı ‘Merhaba Cumhuriyet’ konseri dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar
, repertuarı musiki ve türkülerden oluşan konserde koro tarafından seslendirilen tüm eserlere sanatseverlerle birlikte eşlik etti. Sanatseverler kimi parçalara ellerindeki Türk Bayraklarıyla eşlik ederken zeybek gösterisi için Atatürk'ü canlandıran Semih Özbilgi’nin vatandaşları selamlayarak sahneye gelişi ise büyük heyecan yaşattı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, repertuarı musiki ve türkülerden oluşan konserde koro tarafından seslendirilen tüm eserlere sanatseverlerle birlikte eşlik etti.

Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu
’nda gerçekleştirilen konserin proje koordinatörlüğünü THM Koro Şefi Ali Hikmet Gökçen, Sanat Yönetmenliğini TSM Koro Şefi Barış Doğan ile Ali Hikmet Gökçen birlikte yaptı. Konsere ‘Gençlik Marşı’ ile başlayan 100 kişilik dev koro, ‘Çanakkale türküsü’, ‘Manastır türküsü’, ‘Vardar Ovası’, ‘İzmir’in Kavakları’, ‘Fikrimin İnce Gülü’ gibi sevilen parçaları seslendirdi. Eserler sanatseverler tarafından sık sık alkış alırken sahnelenen halk oyunları ve dans gösterileri de geceye renk kattı.

Konserin bir bölümünde zeybek gösterisi için Atatürk’ü canlandıran Semih Özbilgi’nin vatandaşları selamlayarak sahneye gelişi vatandaşlar arasında büyük bir heyecan yaşattı.

Konserin bir bölümünde zeybek gösterisi için Atatürk’ü canlandıran Semih Özbilgi’nin vatandaşları selamlayarak sahneye gelişi vatandaşlar arasında büyük bir heyecan yaşattı. Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Füsun Aşkar tarafından hazırlanan makyajla Ata’yı canlandıran öğretim görevlisi Semih Özbilgi uzun süre alkışlandı.


Konserin son bölümünde davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Cumhuriyeti bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle yad ediyorum.

BAŞKAN ACAR: “CUMHURİYET İLELEBET YAŞAYACAK”

Konserin son bölümünde davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Cumhuriyeti bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle yad ediyorum. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarımız birlikte verdikleri konserle bir ilki gerçekleştirdi. Biz, birlikte sevinip birlikte üzülen, birlikte gülüp birlikte ağlayabilen ve birlikte şarkılar söyleyebilen bir milletiz. Onun için diyoruz ki cumhuriyet ilelebet yaşayacak. Konserin hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza, saz üstadlarımıza, değerli koro üyelerimize ve bu birlikteliğin en önemli paydaşı çok değerli Aliağa halkına çok teşekkür ediyorum. 29 Ekim akşamı yapacağımız cumhuriyet kortejinde de hep birlikte olacağız. Allah, birliğimizi ve beraberliğimiz daim etsin, Ata’mızın izinde yürüyerek cumhuriyetimizi ilelebet var etsin. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

‘Merhaba Cumhuriyet’ konseri Başkan Serkan Acar’ın koro üyeleri birlikte seslendirdiği ‘Memleketim’ ve ‘10.Yıl Marşı’ ile son buldu. ‘Merhaba Cumhuriyet’ konseri Başkan Serkan Acar’ın koro üyeleri birlikte seslendirdiği ‘Memleketim’ ve ‘10.Yıl Marşı’ ile son buldu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve Yöresel Ürünlerimizi Tanıtalım
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve...
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...