Ünlülerin Uğrak Noktası; Dice Kayek Butik

Türkiye'nin uluslararası moda markası olan Dice Kayek, dünya yıldızlarının ilk tercihi olmaya devam ediyor...

14 Mart 2020 - 13:35

Türkiye’nin, uluslararası moda markası olan Dice Kayek, dünya yıldızlarının ilk tercihi olmaya devam ediyor. Paris’teki butikleri ünlülerin uğrak yeri haline gelen Ece ve Ayşe Ege kardeşlerin markası Dice Kayek, son olarak Hollywood’un iki ünlü ismi Sharon Stone ve Abigail Spencer’ı ağırladı. Ziyaret ettikleri Paris’teki Dice Kayek Butik’te bulunan yeni tasarımlara hayran kalan iki yıldız, kıyafetleri tek tek deneyip, alışveriş yaptı.

Bursa’dan İstanbul’a, İstanbul’dan Paris’e uzanan moda yolculuğunda dünyaca ünlü bir markaya dönüşen Dice Kayek, tasarımları ile moda dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Kreasyonları büyük beğeni toplayan Ece ve Ayşe Ege kardeşlerin markası Dice Kayek, özgün, şık ve zarif tasarımları ile dünyaca ünlü yıldızlardan da büyük ilgi görüyor. Özellikle Hollywood starları katıldıkları seçkin davet ve galalarda Dice Kayek imzası taşıyan kıyafetleri tercih ediyor. Bu yoğun ilgili Paris’teki Dice Kayek Butik’i de ünlülerin uğrak yeri haline getirmiş durumda.

Hollywood Starlarının Tercihi Dice Kayek

Türkiye’nin uluslararası arenadaki en önemli moda markalarından biri olan Dice Kayek; bugüne kadar Katy Perry, Kelly Clarkson, Sophie Skelton, Zendaya, Naomi Campbell, Zoey Deutch, Naomie Harris, Natasha Lyonne’nin de aralarında bulunduğu birçok dünya yıldızını giydirdi. Tasarımları ile fark yaratan Dice Kayek, son olarak da iki Hollywood yıldızının da ilk tercihi oldu.

Temel İçgüdü (Basic Instinct) filminin yıldızı olarak tanınan ve Altın Küre ile Emmy ödüllerinin sahibi dünyaca ünlü aktris Sharon Stone ile Timeless, Suits, Castle, Mad Men gibi dizi ve filmlerin yıldız ismi Abigail Spencer da kıyafet tercihinde Dice Kayek’i seçti.

Kıyafetleri tek tek deneyip, bol bol alışveriş yaptılar

Paris’teki Dice Kayek Butik’i geçtiğimiz hafta farklı günlerde ziyaret eden Stone ve Spencer, yeni tasarımlara hayran kaldı. Daha önce kristal işlemeli Dice Kayek pantolon ve ‘Signature’ gömleği giyen Sharon Stone, çok beğendiği parçaları tek tek denedi. Aynı şekilde Vanity Fair'in Oscar partisinde Dice Kayek elbise giyen Abigail Spencer da Paris Moda Haftası’nda Dice Kayek Butik’i ziyaret ederek, beğendiği ürünleri denedi. İki ünlü isim denedikleri birçok ürünü satın aldı. Ziyarette iki yıldıza Dice Kayek markasının yaratıcılarından Ece Ege eşlik etti.

Tasarımları uluslararası ödüller kazandı

Dice Kayek markası, yaratığı tasarımlarla da uluslararası ödüller kazandı. Ece ve Ayşe Ege kardeşlerin, Doğu ve Batı’yı sentezleyen tasarımları 2003 yılında Fransa'da moda kategorisinde ‘Femme en Or’ (Altın Kadın) ödülüne layık görüldü. İki kardeş ayrıca, İstanbul’un mimarisi, tarihi, coğrafyası, lezzetleri ve kokularından esinlenerek tasarladıkları 29 kıyafetten oluşan ‘Istanbul Contrast’ koleksiyonunda yer alan ‘Ayasofya’, ‘Kubbe’ ve ‘Kaftan’ isimli tasarımları ise, uluslararası bir ödül olan Jameel Prize’ı kazandı. Bu tasarımlar aynı zamanda İslam sanatlarını yeni bir söylemle yorumlama alanındaki katkılarından dolayı Londra’daki Victoria & Albert Müzesi’nde de sergilendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güçlü Kayral:
Güçlü Kayral: "E-Ticaret, Düğün Alışverişleriyle Rekor...
Turkcell’de işe alım süreci online olarak gerçekleştiriliyor
Turkcell’de işe alım süreci online olarak gerçekleştiriliyor