Tunç Soyer: Bizim hizmetten başka derdimiz yok

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, haftanın ilk gününe Yarımada'da doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Karaburun'da başladı.

Tunç Soyer: Bizim hizmetten başka derdimiz yok
31 Mayıs 2021 - 20:57

Karaburun'a son iki yılda 162 milyonluk tarihi yatırım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, haftanın ilk gününe Yarımada'da doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Karaburun'da başladı. Başkan Soyer, Büyükşehir Belediyesi'nin ilçede devam eden yatırımlarını inceledi. Büyükşehir Belediyesi'nin tarihinde olmadığı kadar Karaburun'a yatırım yaptığını ifade eden Başkan Soyer, “Bizim hizmetten başka derdimiz yok. İlçeye son iki yılda 162 milyon liralık yatırım yaptık ve bunlar sürecek” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, kırsal bölgelerin doğru kalkınma modelleriyle gelişmesine yönelik havza bazlı başlattığı çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda geçen hafta Urla'da Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarını inceleyen Başkan Soyer, bugün de İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılarından Ertuğrul Tugay, Suphi Şahin, Yıldız Devran, Eser Atak, İZSU Genel Müdürü Aysel Özkan, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve belediye bürokratlarıyla Karaburun'daydı.

Yurttaşlardan yatırım teşekkürü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir'in yatırımlarıyla planlı şekilde kalkınan Karaburun'da esnafı ziyaret etti. Soyer'i gören ilçe esnafı yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Soyer, muhtarlarla da bir araya gelerek onların taleplerini dinledi.

“Sizinle gurur duyuyoruz”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, daha sonra CHP Karaburun ilçe örgütünü ziyaret etti. CHP Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı, Başkan Tunç Soyer'e yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Subaşı, “Sizinle gurur duyuyoruz. İlçemize birçok yatırım yaptınız. Her şey için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile uyumlu şekilde çalıştıklarını söyledi. Başkan Soyer'in bugün programının tümünü Karaburun'a ayırdığını belirten Erdoğan, “Başkanımız bizler için çok şeyler yaptı. Bugün de onu aramızda, halkımızın yanında görmek çok güzel. O içimizden biri” dedi.

Büyükşehir'in yatırımlarını paylaştı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bugün Karaburun'da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Karaburun'a tarihinde olmadığı kadar büyük yatırımlar yaptıklarını söyleyen Tunç Soyer, “İlçeye son iki yılda 162 milyon liralık yatırım yaptık ve yatırımlarımız sürüyor. Bizim hizmetten başka bir derdimiz yok. Daha fazla hizmet üretmek zorundayız. Faydalı işler yapmak zorundayız” dedi.

“Yaptığınız çalışmaları destekliyoruz”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP'nin ardından İYİ Parti ilçe teşkilatını ziyaret etti. İYİ Parti İlçe Başkanı Şerif Arslankan yaptığını konuşmada, şunları söyledi: “Millet İttifakı olarak birlikte yola çıktık. İzmir genelinde büyük oranda yerel seçimde başarılı olduk. Güzel denizi, koyları, nergis ve zeytini ile İzmir'in en bakir ilçesi olan, aynı zamanda hizmete susayan Karaburun'a yaptığınız çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.”

“En önemi parolamız hizmet”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de yerel yönetimler tarafından yapılan yatırımların önemine değinerek, “Bizim en önemli parolamız hizmet. Hiç hata yapmadan yurttaşa hizmet sunmalıyız. Aramızdaki farklılıklardan daha çok birleştirici nedenler var. Dürüstlüğümüz, çalışkanlığımız, üretkenliğimiz... Sizlerin arasındaki dayanışmayı görmek de çok güzel” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Toplumda Artan Şüphe ve Kuşku: Nedenleri ve Sonuçları
Toplumda Artan Şüphe ve Kuşku: Nedenleri ve Sonuçları
Çandarlı'da Gece Yarısı Çıkan Yangın 8 Saatte Kontrol Altına Alındı!
Çandarlı'da Gece Yarısı Çıkan Yangın 8 Saatte Kontrol Altına...