Toplu taşımada HES Kodu dönemi için eşleştirmeler devam ediyor

Artan vaka sayıları sonucunda İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 20 Kasım itibariyle tramvay ve otobüslerde HES Kodu zorunlu hale geliyor.

Toplu taşımada HES Kodu dönemi için eşleştirmeler devam ediyor
16 Kasım 2020 - 11:52
Artan vaka sayıları sonucunda İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 20 Kasım itibariyle tramvay ve otobüslerde HES Kodu zorunlu hale geliyor. Vatandaşlar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden Eskart ve Hes Kodu eşleştirme işlemini kısa sürede yaparken, internetten işlemi gerçekleştiremeyen vatandaşlar için de destek noktaları ve birçok muhtarlık vatandaşlara hizmet veriyor.

Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan önlemlerden biri olan ve tüm şehirlerde başlayacak Toplu Taşımada Hes Kodu Dönemi öncesi her kentte olduğu gibi Eskişehir’de de vatandaşlar Eskartlarına Hes Kodlarını tanımlıyorlar. 5 Kasım itibariyle Esbilet satışını durduran ve vatandaşlara duyurular ile Hes Kodu Döneminin 20 Kasım’da başlayacağını hatırlatan Büyükşehir Belediyesi, internetten bu işlemi yapamayan vatandaşlar için de 11 noktada vatandaşlara destek oluyor.

Vatandaşların Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü (Eski Nikah Dairesi), ESMEK Opera, Gençlik Merkezi, Esmek Yunus Emre Halk Çarşısı, Esmek 71 Evler, Esmek Emek, Esmek Turistlik El Sanatları Merkezi, Haller Spor Merkezi İdari Bina, Şirintepe Spor Merkezi, Gültepe Spor Merkezi, Sütlüce Spor Merkezinde 20 Kasım mesai bitimine kadar eşleştirme yapabileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 20 Kasım sonrasında da işlemin ALO 153’ü arayarak telefon üzerinden yapılabileceğini ifade ettiler. 20 Kasım sonrası Eskart eşleştirme işlemi yapmayanların toplu taşımayı kullanamayacağına dikkat çeken yetkililer, toplu taşımada salgın riskini en aza indirmek için tüm vatandaşların kendilerine ait kişileştirilmiş Eskartı ile toplu taşımaya binmesi gerektiğini belirttiler.

Eşleştirme döneminde birçok muhtarlığın da vatandaşlara destek verdiğini hatırlatan yetkililer, 120 bine yakın Eskart’ın eşleştirme işleminin tamamlandığını ifade ettiler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun...