TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Manisa iş dünyası ile buluştu

Manisa iş dünyasına moral olan programda Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz iş dünyasında yaşanan sorunları Başkan Hisarcıklıoğlu’na iletti...

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Manisa iş dünyası ile buluştu
04 Eylül 2021 - 19:59

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet Manisa Ticaret ve Sanayi Odası(Manisa TSO) ev sahipliğinde Manisa iş dünyası ile bir araya geldi.Manisa iş dünyasına moral olan programda Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz iş dünyasında yaşanan sorunları Başkan Hisarcıklıoğlu’na iletti. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere ülkemizde faaliyetlerini sürdüren 365 oda ve borsanın çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu çeşitli temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya geldi. Bu kapsamda Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na da geniş bir bölüm ayıran Başkan Hisarcıklıoğlu, meclis üyeleri, komite başkanları, genç ve kadın girişimciler kurulu üyeleriyle oda hizmet binasında gerçekleşen toplantısında bir araya geldi.

“BAŞKANIMIZ VE CAMİAMIZLA GURUR DUYDUK”

Manisa il ve ilçe Oda ve Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlarının da bulunduğu toplantının açılışında konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; “Sayın başkanım, değerli misafirlerimiz öncelikli olarak yakın zamanda yaşanan orman yangınları ve afetler nedeniyle hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yararlılarımıza acil şifalar dilerim. Afetler dolaysıyla cansiperane mücadele eden tüm kurum kuruluşlarımıza, yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Bu afetler vesilesiyle çok hızlı harekete geçerek, yardım kampanyası başlatan başta Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, destek olan oda ve borsalarımıza çok teşekkür ediyorum.  Hepimiz camiamızla bir kez daha gurur duyduk” dedi.

“ŞEHRİMİZ SANAYİ VE TARIMIN ÖNEMLİ BİR MERKEZİ”

Sözlerine devam eden Başkan Yılmaz; “Bilindiği gibi manisa önemli bir sanayi ve tarım merkezi. İlimiz açısından dış ticaret verilerini incelediğimizde, ihracat tutarının artmaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Türkiye’de sekizinci sırada olan manisa, haziran ayı itibariyle Sakarya’nın önüne geçerek yedinci sıraya yükselmiştir.  İhracatımız 2021 yılı haziran ayında, 2020 yılının aynı ayına göre, yaklaşık %48 artarak 477 milyon dolar seviyesine yükselmiştir. Geçen yıl 4 milyar dolar üzerinde geçekleşen ihracatımız bu yıl daha üst seviyelere çıkacak. İhracatımız son 7 ayda yaşanan ortalama artış hızı dikkate alınırsa, tahminen %50 artarak 6 milyar dolar seviyesine ulaşırsa sürpriz olmaz.  Bu başarıya imza atan tüm firmalarımızı canı gönülden kutluyoruz” dedi.

“ŞEHRİMİZE NEFES ALDIRACAK YENİ PROJELER ÜRETMEKTEYİZ”

Son olarak Saruhanlı bölgesinde kurulacak olan OSB hakkında katılanlara bilgi veren Başkan Yılmaz; “Sayın başkanım kıymetli misafirler, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası gerek ilimizin diğer oda ve borsaları ile gerekse dış paydaşlarımızla uyumlu bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte.  Üniversite-sanayi iş birliğinde özellikle Teknokent özelinde, birçok ilimize örnek olabilecek çalışmalara imza atmaktayız.  Şehrimize nefes aldıracak yeni projeler üretmekteyiz. Bu anlamda ilgili paydaşlarımız ile birlikte odamızın öncülüğünde yürütülen karma OSB çalışmamız, şehrimizin vizyonuna ve geleceğine dair büyük umutlar veriyor. Saruhanlı OSB’nin Avrupa Yeşil Mutabakatını öngören bir şekilde, yeşil OSB olarak tasarlanmasını da oldukça önemli bulduğumuzu belirtmek isterim. Sözlerime burada son verirken, sizleri bir kez daha saygılarımla selamlıyor, hayırlı günler diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

HİSARCIKLIOĞLU; “TÜM TALEP VE ÖNERİLERİNİZİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”
Toplantıda konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, tüm vaktini kendilerini dinlemek için ayıracağını ifade ederek, “Bugün burada olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum. Manisa tarım ve sanayide ülkemizin öncü şehirleri arasında yer alıyor. Biz TOBB olarak desteğimize ihtiyaç duyduğunuz her çalışmada yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, sizden aldığım her türlü talep ve öneriyi ilgili bakanlıklara iletmek üzere aranızdayım. Benim asli görevim bu. Tüm talep ve önerilerinizin takipçisi olacağım.” dedi.

Konuşmalarından ardından katılımcılardan gelen tüm sorulara içtenlikle cevap veren ve yaşanılan sorunlarla ilgili çözüm önerileri üreten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “Üyelerimizin sıkıntılarını takip etmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz”dedi.
Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonunda katılımcılar ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu hatıra fotoğrafı çekildiler.


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt