Teknofest 2023 İzmir şampiyonu Bergama oldu
Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında fikirler üretmeye ve çalışmaya devam eden Türkiye Kapsayıcılık Takımı Sözer Vurgun, Şaban Erkan, Taha Arben Vurgun, Seda Keskin Vurgun ve Fuat Alıcı’dan oluşan Bergama Belediyesi takımı İzmir genelinde ödül alan tek Teknofest Şampiyonu oldu.
![Teknofest 2023 İzmir şampiyonu Bergama oldu](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/10/teknofest-2023-izmir-sampiyonu-bergama-oldu.jpg)
01 Ekim 2023 - 21:49
Bergama Belediyesi Rahmi Yeşilsoy Engelli Merkezi ve Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü BİLSEM öğrencilerinin projesi, Teknofest İzmir’de ilk kez düzenlenen Girişim Yarışması’nda Engelsiz Yaşam Teknolojileri Temasında Türkiye’deki en iyi 10 projeden biri seçilerek finalist olarak davet edilmişti. Binlerce proje arasından yarışmada birinciliği kazanan Bergama Belediyesi Rahmi Yeşilsoy Engelli Merkezi ve Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü BİLSEM’in ortak projesinde Bergama Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri birincilik ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.
Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında fikirler üretmeye ve çalışmaya devam eden Türkiye Kapsayıcılık Takımı Sözer Vurgun, Şaban Erkan, Taha Arben Vurgun, Seda Keskin Vurgun ve Fuat Alıcı’dan oluşan Bergama Belediyesi takımı İzmir genelinde ödül alan tek Teknofest Şampiyonu oldu.
Bergama Belediyesi Rahmi Yeşilsoy Engelli Merkezi’nde kurulan “Engelsiz Eğitim Teknolojileri Atölyesinde” Milli Teknoloji hamlesi kapsamında Dünyada bir ilk olan ve tasarım ve üretimi devam eden ‘Özel Eğitim Materyalleri’ önce ülkemizdeki öğrencilere sonrasında öncelikle Afrika’lı çocuklar olmak üzere tüm Dünya çocuklarına ulaşacak. Engellilerin eğitiminde Dünya’da bir ilk olan bu materyaller öğrencilerinin eğitiminde çok önemli bir farkındalık oluşturuyor.
BAŞKAN KOŞTU: TEKNOFEST BAŞARIMIZ TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINA ARMAĞAN OLSUN
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu elde edilen başarıdan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, Bergama Bilim Sanat Merkezi’nin genç dahilerini, eğitmenlerini ve ekibi tebrik etti. Başkan Koştu, "Bergama Belediyesi olarak eğitim ve öğretime çok önem veriyoruz. Geleceğimizin mimarı çocuklarımız için bugüne kadar sayısız desteklerimiz oldu. TEKNOFEST İzmir finalinde Bilim Sanat Merkezi’mizin öğrencilerimiz yarışarak birinciliği elde ettiler. Bergama Belediyesi olarak ülkemizin teminatı yavrularımıza her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Çocuklarımızı, emek veren idareci ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Bir ağabeyleri, bu şehrin bir hizmetkarı olarak biz her zaman onların yanındayız" dedi.
Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında fikirler üretmeye ve çalışmaya devam eden Türkiye Kapsayıcılık Takımı Sözer Vurgun, Şaban Erkan, Taha Arben Vurgun, Seda Keskin Vurgun ve Fuat Alıcı’dan oluşan Bergama Belediyesi takımı İzmir genelinde ödül alan tek Teknofest Şampiyonu oldu.
Bergama Belediyesi Rahmi Yeşilsoy Engelli Merkezi’nde kurulan “Engelsiz Eğitim Teknolojileri Atölyesinde” Milli Teknoloji hamlesi kapsamında Dünyada bir ilk olan ve tasarım ve üretimi devam eden ‘Özel Eğitim Materyalleri’ önce ülkemizdeki öğrencilere sonrasında öncelikle Afrika’lı çocuklar olmak üzere tüm Dünya çocuklarına ulaşacak. Engellilerin eğitiminde Dünya’da bir ilk olan bu materyaller öğrencilerinin eğitiminde çok önemli bir farkındalık oluşturuyor.
BAŞKAN KOŞTU: TEKNOFEST BAŞARIMIZ TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINA ARMAĞAN OLSUN
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu elde edilen başarıdan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, Bergama Bilim Sanat Merkezi’nin genç dahilerini, eğitmenlerini ve ekibi tebrik etti. Başkan Koştu, "Bergama Belediyesi olarak eğitim ve öğretime çok önem veriyoruz. Geleceğimizin mimarı çocuklarımız için bugüne kadar sayısız desteklerimiz oldu. TEKNOFEST İzmir finalinde Bilim Sanat Merkezi’mizin öğrencilerimiz yarışarak birinciliği elde ettiler. Bergama Belediyesi olarak ülkemizin teminatı yavrularımıza her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Çocuklarımızı, emek veren idareci ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Bir ağabeyleri, bu şehrin bir hizmetkarı olarak biz her zaman onların yanındayız" dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR