Prof. Dr. Sefa Bulut, EBA eğitimini değerlendirdi

İbn Haldun Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut: “EBA sisteminde en büyük sorumluluk velilerimizde”

Prof. Dr. Sefa Bulut, EBA eğitimini değerlendirdi
25 Mart 2020 - 16:15

İbn Haldun Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) eğitimlerinin öğrencilerin beklentilerini karşılayacak şekilde hayata geçtiğini ifade ederek, “Aileler, çocuklarıyla birlikte bir düzen disiplin alışkanlığı geliştirirlerse sistem çok başarılı olacaktır.” dedi.

Tüm Türkiye’de 18 milyon öğrencinin yararlandığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) eğitimlerinin başlamasıyla veliler için de yeni bir dönem başladı. EBA eğitimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut, velilere de önemli sorumluluklar düştüğünün altını çizerek, “Çocuklar bu teknolojiyi kullanma konusunda çok heyecanlılar ve enerjikler. Çoğunun evinde bilgisayar var. Artık aile üyelerinde de akıllı telefonlar var. Buralardan da sisteme giriyorlar. Bundan sonra önemli olan bunun planlı ve düzenli bir şekilde devam ettirilmesidir. Aileler, eğer bu konuyu denetlerlerse, bir düzen disiplin alışkanlığı geliştirirlerse sistem çok başarılı olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çok güzel bir alt yapısı var. Ülkemiz için güzel bir test, deneyim olacak ve bu durumdan başarılı çıkacağız. Ayrıca çocuklarımız için de başarı olacak bu durum. Yeni teknolojiyi deneyimleyecekler. Çünkü geleceğin eğitim sistemi bu aynı zamanda. Bu eğitim çocukları bu ülkeye hayatın gerçeklerine hazırlamış olacak.” dedi.