Prof. Dr. İlber Ortaylı eşliğinde SKYhub ile müzede bir gece...

Dünya çapında 70 ülke, 296 şehirde konumlanmış, 550’nin üzerinde ofisi ile Outgoing acentelerine B2B hizmet sunan SKYhub’ın Türkiye ofisi, işbirliği içinde olduğu turizm sektörü yöneticilerine sıra dışı bir deneyim yaşattı...

Prof. Dr. İlber Ortaylı eşliğinde SKYhub ile müzede bir gece...
23 Eylül 2019 - 12:48

Geçtiğimiz Cuma akşamı gerçekleşen organizasyonda özel izinlerini önceden temin etmek suretiyle, müze kapanışından hemen sonra Ayasofya’yı Prof. Dr. İlber Ortaylı hocanın eşliğinde, 50’nin üzerinde turizm sektörünün üst düzey yöneticilerine gezdirdi. Organizasyona, Turizm sektöründeki Havayolu, Tur Operatörü, Otel ve organizasyon şirketlerinin yönetim kurulu başkanları, genel müdür, satış müdürü, pazarlama ve operasyon müdürleri yoğun ilgi ile katılım gösterdi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı eşliğinde SKYhub ile müzede bir gece adı verilen etkinlikle ilgili SKYhub’ın Yurt Dışı Grup Müdürü Orhan Durmuş, “SKYhub markası-çalışma modeli ilk defa Türkiye ofisimiz tarafından ortaya çıkarılmış ve bugün Japonya merkezli dünyanın 70 ülkesinde faaliyet gösteren, global turizm sektöründeki lider firmalara hizmet sunan bir DMC organizasyon konumunu almıştır. Özellikle son yıllarda hem global pazarda, hem de Türkiye’de deneyim turizmi konusuna ciddi anlamda eğiliyoruz. Operasyonlarımızda mutlaka deneyim yaşatabileceğimiz dokunuşlar yaparak, seyahat programlarına renk katıyoruz. Bu bağlamda, Türkiye’de partnerlik yaptığımız firmalara böylesi özel bir gece düzenleyerek, konusunda otorite olan Prof. Dr. İlber Ortaylı hocamız ile Ayasofya müzesini sadece bize özel bir organizasyonda ve gece gezdirerek, seyahat sektörü profesyonellerine daha önce yaşamadıkları bir deneyim yaşatmayı hedefledik. Sadece İstanbul değil, Bursa, Ankara, İzmir gibi değişik illerden gelen turizm profesyonellerin de gelerek katılım sağladığı, çeşitli işleri nedeniyle katılamayarak üzüntülerini dile getiren profesyonellerin oluşu, böylesi bir tecrübenin onlar için de ne denli değerli olduğunun bir kanıtıydı.” dedi.

Türkiye’de M.I.C.E sektörünün en değerli organizasyonu olan ACE of M.I.C.E’ın Başkanı Volkan Ataman, “Mesleğimden dolayı bir çok etkinliğe katılıyorum. Dünyanın en önemli miraslarından olan Ayasofya’yı gece görüp, bir de İlber hocadan bire bir dinlemek beni çok mutlu etti. Açıkçası etkilendiğim nadir işlerden biri oldu. SKYhub ve H.I.S. ailesine bu güzel fikir ve organizasyon için teşekkür ediyorum.” dedi.

M.I.C.E sektörünün değerli derneği I-MICE (Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği) Başkanı Hüseyin Kurt da organizasyon için, “Ayasofya’yı gece yaşamak! Yıllardır gezdiğimiz, yerli ve yabancı turist ağırladığımız bu güzide mekanda, bu sefer sadece bize özel, akşam programında misafirdik. SKYhub firmasının ağırlıklı MICE segmenti çalışan acentalara yönelik gerçekleştirdiği programda tarihin önemli bilim insanlarından olan Prof. Dr. İlber Ortaylı hocamızla gezme ve onun gözünden, dilinden Ayasofya’yı yaşama fırsatı yakaladık. Gerek İstanbul’dan gerekse birçok farklı şehirlerden gelen dostlarımızla keyifli ve bilgi dolu bir akşam yaşadık. İkramından, nazik ağırlamaya, imzalı kitaplara kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bir akşamdı. Emeği geçen başta Orhan Bey olmak üzere, tüm SKYhub ailesine çok teşekkürler.” dedi.

Katılımcılara; Prof.Dr. İlber Ortaylı hocanın bu geceye özel imzaladığı kitapları, turizm profesyonellerinin Türkiye’de ve dünyada gezdikleri ülke/şehirleri kazıyarak yıllarca duvarlarında sergileyebilecekleri özel bir harita hediye edildi. Prof. Dr. İlber Ortaylı eşliğinde SKYhub ile müzede bir gece olarak lanse edilen Ayasofya gezisi, başladığı gibi keyifle noktalandı.

###

SKYhub Hakkında: “SKYhub dünya çapında 70 ülke, 296 şehirde konumlanmış B2B bazında 550’nin üzerinde ofisi ile Outgoing acentelerine sunduğu hizmetlerle ön plana çıkarak DMC hizmeti veriyor. MICE gruplarına, seyahat acentelerinin kapalı gruplarına, münferit taleplerine ve genel satışa açık olan turlara yer hizmetleri sağlıyor. SKYhub bayram-yılbaşı gibi özel dönemlerde ve yıl boyu alternatifli tarihlerde hazırladığı tur paketleriyle acentelerine riske girmeden kazançlarını arttırma imkanı da veriyor. Paket turların riskini üstleniyor, acentelerine sor-sat satış yapma avantajı sağlıyor.

www.skyhub.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka olacağız!
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka...
"Bergama'yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız"
“Bergama’yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız”