MASKİ MATİK ile 17 ilçede vatandaşlara işlem kolaylığı
MASKİ Genel Müdürlüğü, kredi kartı, bankamatik kartı ve nakit işlemlerle abonelerin su faturası ödeme ve kartlı sayaçlarına su yükleyebilmesi için geliştirdiği MASKİ MATİK cihazlarını 17 ilçenin tamamında faaliyete aldı ve vatandaşın hizmetine sundu
![MASKİ MATİK ile 17 ilçede vatandaşlara işlem kolaylığı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/10/maski-matik-ile-17-ilcede-vatandaslara-islem-kolayligi.jpg)
09 Ekim 2023 - 21:51
MASKİ MATİK 17 İlçede Vatandaşın Hizmetinde
MASKİ Genel Müdürlüğü, kredi kartı, bankamatik kartı ve nakit işlemlerle abonelerin su faturası ödeme ve kartlı sayaçlarına su yükleyebilmesi için geliştirdiği MASKİ MATİK cihazlarını 17 ilçenin tamamında faaliyete aldı ve vatandaşın hizmetine sundu.Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, MASKİ MATİK cihazlarına vatandaşın daha kolay ulaşabilmesini sağlamak için 17 ilçede cihazların kurulumunu tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilçe şefliklerinin önüne ve abonelerin kolayca ulaşabileceği yerlere kurulan cihazlarda kredi kartı, bankamatik kartı ve nakit işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor.
Amacımız vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak
17 ilçenin tamamında yeni cihazların kurulumunun yapıldığını söyleyen Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi Özcan, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün müjdesini vermiş olduğu ve AR-GE birimimizce yazılımı ve donanımı yapılan yeni MASKİ MATİK cihazlarımızda abonelerimiz banka kartları, kredi kartları ve temassız özelliğe sahip kartlarla işlem yapabiliyor. Ayrıca, aboneler geçmiş dönem borçlarını kredi kartı ile temassız olarak ödeyebiliyor. Daha hızlı ara yüze sahip olan cihaz, işlem yapan vatandaşlarımızı sesli uyarı yöntemi ile de yönlendiriyor. Cihazların 17 ilçede de kurulumlarını tamamladık ve vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Ayrıca MASKİ MATİK’lerde işlem ücretini de 3 TL’ye düşürdük. Bu ücreti de genel bakım giderleri, makbuz ücreti gibi sadece giderlerin karşılanması adına kar amacı gütmeden alıyoruz. Vatandaşlarımızın bu kolaylıktan faydalanabilmesi adına cihazlarımızın sayısını her geçen gün artırarak Manisa’mızda hizmete sunmaya devam edeceğiz” dedi. - Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR