Manisa'da yılkı atları ve yaban hayvanları unutulmadı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, soğuk havaların etkisiyle beslenme olanakları kısıtlanan hayvanları da unutmadı.

15 Ocak 2021 - 20:45
MANİSA - Soğuk havaların Manisa’da etkili olmasıyla birlikte can dostlarımız için mama desteğini arttırarak sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Spil Dağı Milli Parkı’ndaki hayvanları da unutmadı. Havaların soğumasıyla birlikte beslenme olanakları daha da azalan yılkı atları için saman, köpekler için de ekmek ve mama bırakıldı.
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi, soğuk havaların etkisiyle beslenme olanakları kısıtlanan hayvanları da unutmadı. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Spil Dağı Milli Parkı’nda yılkı atlarına saman, köpekler için de ekmek ve mama bırakarak beslenmelerine yardımcı oldu.
 
Çalışma hakkında bilgi veren Veteriner İşleri Şube Müdürü İsmail Çam, “Koronavirüs sürecinde hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle can dostlarımıza yönelik mama desteğimizi arttırmıştık. Şimdi de kış koşullarının kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarına destek olduk. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel Güvenlik Sektöründe kadın personel sayısı artıyor
Özel Güvenlik Sektöründe kadın personel sayısı artıyor
Antalya Büyükşehir'den 8 Mart'ta kadın personele izin
Antalya Büyükşehir'den 8 Mart'ta kadın personele izin