Manisa'da dilencilere geçit yok
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin çeşitli noktalarında dilenmek suretiyle vatandaşlardan para isteyen istismarcılara göz açtırmıyor...
![Manisa'da dilencilere geçit yok](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/02/manisa-da-dilencilere-gecit-yok.jpg)
22 Şubat 2021 - 16:58
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, üç ayların başlangıcı ile birlikte yeniden sayıları artan dilencilere yönelik uygulamalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle çocukları kullanan ve çoğunlukla şehir dışından gelen duygu istismarcılarına vatandaşların ödün vermemesini isteyen Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, bu tür istismarcılara yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin çeşitli noktalarında dilenmek suretiyle vatandaşlardan para isteyen istismarcılara göz açtırmıyor. Üç ayların başlaması ile birlikte Büyükşehir Zabıta ekipleri, şehir merkezinde vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar etme yoluyla para kazanmaya çalışan dilencilere yönelik uygulama gerçekleştirdi. Şehrin çeşitli noktalarında bulunan dilenciler, haklarında işlem yapılmak üzere Zabıta Dairesi Başkanlığına götürülürken, topladıkları paralara da, kamu adına el konuldu. Büyükşehir Zabıtası olarak vatandaşların huzuru için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, Manisalılardan bu tür istismarcılara fırsat vermemeleri çağrısında bulundu. Duman, çocukların tek başına ışıklara ve kavşaklara salınarak, başlarında ebeveynleri olmadan dilendirildiklerine de dikkat çekerek, bu durumun toplum vicdanını sızlattığını ve suç olduğunu vurguladı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin çeşitli noktalarında dilenmek suretiyle vatandaşlardan para isteyen istismarcılara göz açtırmıyor. Üç ayların başlaması ile birlikte Büyükşehir Zabıta ekipleri, şehir merkezinde vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar etme yoluyla para kazanmaya çalışan dilencilere yönelik uygulama gerçekleştirdi. Şehrin çeşitli noktalarında bulunan dilenciler, haklarında işlem yapılmak üzere Zabıta Dairesi Başkanlığına götürülürken, topladıkları paralara da, kamu adına el konuldu. Büyükşehir Zabıtası olarak vatandaşların huzuru için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, Manisalılardan bu tür istismarcılara fırsat vermemeleri çağrısında bulundu. Duman, çocukların tek başına ışıklara ve kavşaklara salınarak, başlarında ebeveynleri olmadan dilendirildiklerine de dikkat çekerek, bu durumun toplum vicdanını sızlattığını ve suç olduğunu vurguladı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai