Manisa Büyükşehir'den Esnafı ve Sürücüyü Sevindirecek Haber

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısında Manisa esnafını sevindirecek kararlara imza atıldı...

Manisa Büyükşehir'den Esnafı ve Sürücüyü Sevindirecek Haber
08 Aralık 2020 - 20:20
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında Covid-19 tedbirleri doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıha Kurulu kararıyla işyerleri kapatılan Manisa Büyükşehir Belediyesi kiracılarından kira alınmaması ile 33 adet toplu taşıma kooperatifine Mayıs 2020 akaryakıt desteği teklifleri oybirliğiyle kabul edildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, kararın esnafa bir nebze de olsa fayda getireceğini belirterek, imkanlar ölçüsünde desteklerinin süreceğini söyledi.
 
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısında Manisa esnafını sevindirecek kararlara imza atıldı. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında kapatılan Manisa Büyükşehir Belediyesi kiracılarından kira alınmaması teklifi oybirliğiyle kabul edildi. Bütçe ve planlar dahilinde esnafın yanında olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, kararın esnafı bir nebze de olsa rahatlatacağını söyledi.

Toplu Taşımada 6 Milyon Liranın Üzerinde Destek
Meclis gündeminde toplu taşıma kooperatiflerini ilgilendiren önemli bir madde de karara bağlandı. Oylama öncesi bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Geçen yıl il genelinde 200 bin yolcu taşınırken, bu yıl bu sayı 40 binlere düştü. Pandeminin başladığı 23 Mart 2020 tarihinden bugüne Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatı doğrultusunda elektronik biletleme hizmet karşılığı olarak toplam hasılatlarından kesilen yüzde 5’lik karşılığındaki 2 milyon 190 bin 673 TL’lik bir yardım sağladık. Kesilmeyen yüzde 5’e karşılık elektronik biletleme hizmeti için MANULAŞ tarafından ASİS firmasına ödenen yüzde 2,065 karşılığındaki  959 bin 970 TL taşımacı adına firmaya ödenerek; 2021 yılı Ocak ayında yenilemesini yapacağımız çalışma ruhsatı yenilemesinden almayacağımız 1 milyon 267 bin 100 TL; Nisan ayı için ödenen 722 bin 791 TL ve Mayıs ayı için ödenecek olan 663 bin 38 TL akaryakıt desteğiyle birlikte toplam 6 milyon 22 bin 639 lira destekleme sağlamış olacağız” dedi. Teklif, oybirliğiyle kabul edildi. Tüm maddelerin oylanmasının ardından yeni yıl meclisinin 12 Ocak 2021 günü, saat 18.00’de toplanmasına karar verilerek, birleşime son verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka olacağız!
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka...
"Bergama'yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız"
“Bergama’yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız”