Manisa Büyükşehir Belediyesi zor gününde üreticinin yanında
Geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtına, Demirci, Gördes, Köprübaşı, Kırkağaç ve Selendi ilçelerinde belirlenen 25 adet seraya hasar verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi de bu zor günlerinde üreticiyi yalnız bırakmadı.
![Manisa Büyükşehir Belediyesi zor gününde üreticinin yanında](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/04/manisa-buyuksehir-belediyesi-zor-gununde-ureticinin-yaninda.jpg)
22 Nisan 2022 - 17:06
Büyükşehir Üreticiyi Zor Gününde Yalnız Bırakmadı
Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi kapsamında kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtınada seraları zarar gören üreticiye destek oldu. Üreticileri bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, üretimin devam etmesi için naylonları zarar gören üreticiye destek verdi.
Geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtına, Demirci, Gördes, Köprübaşı, Kırkağaç ve Selendi ilçelerinde belirlenen 25 adet seraya hasar verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi de bu zor günlerinde üreticiyi yalnız bırakmadı.
Seraların zarar gören naylonları yerine kısa sürede üreticiye yeni naylonları teslim eden Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, üretimin devam etmesini ve üreticilerin mağduriyetlerinin giderilmesi sağladı. Üreticiye yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “2016 yılında başlattığımız % 75 hibeli sera desteğiyle şehrimizde dört mevsim üretimin sürmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtına 25 üreticimizin sera naylonlarına zarar verdi.Demirci, Gördes, Köprübaşı, Kırkağaç ve Selendi ilçelerinde bulunan seralarda üretimin devam etmesi için 14.000 m2 yeni sera naylonlarını üreticilerimize teslim ettik. Yapılan çalışmayla üretimin devam etmesini sağladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla üreticiye yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai