Manisa BBSK'lı Dağcılardan Önemli Tırmanış
Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık takımı, Türkiye’nin en yüksek üçüncü dağı olan 4058 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı’na tırmandı.
![Manisa BBSK'lı Dağcılardan Önemli Tırmanış](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/07/manisa-bbsk-li-dagcilardan-onemli-tirmanis.jpg)
18 Temmuz 2021 - 17:07
Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık takımı, Türkiye’nin en yüksek üçüncü dağı olan 4058 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı’na tırmandı. 16 saat süren faaliyet, Süphan Dağı’nın zirvelerinde Manisa Büyükşehir Belediyespor flamasının dalgalanması ile noktalandı.
Yıl içerisinde gerçekleştirdikleri önemli tırmanışlarla dağcılık sporuna katkı sunan Manisa Büyükşehir Belediyesporlu dağcılar, bu kez de Türkiye’nin üçüncü yüksek dağı olarak bilinen 4058 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı’na tırmandı. Sporcular, Süphan Dağı tırmanışına at yaylasında kurulan çadır kampı ile başladı. Gece yarısından sonra saat 02.00 sularında başlayan tırmanış, başarılı bir şekilde zirve yapılması ve sporcuların saat 16.00’da kamp alanına inlemeleri ile toplam 16 saatte tamamlanmış oldu. Süphan Dağı tırmanışı hakkında bilgi veren Dağcılık Antrenörümüz Cengiz Erdener, “Yüksekliği ve güzelliği açısından dağcıların gözde dağlarından biri olan Süphan Dağı’na tırmandık. 4058 metrelik yükseklikte bulunan Süphan Dağı’nın zirvelerinde Manisa Büyükşehir Belediyespor flamasını bir kez daha dalgalandırdık. Faaliyet programımız doğrultusunda önümüzdeki süreçte faaliyetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.
Yıl içerisinde gerçekleştirdikleri önemli tırmanışlarla dağcılık sporuna katkı sunan Manisa Büyükşehir Belediyesporlu dağcılar, bu kez de Türkiye’nin üçüncü yüksek dağı olarak bilinen 4058 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı’na tırmandı. Sporcular, Süphan Dağı tırmanışına at yaylasında kurulan çadır kampı ile başladı. Gece yarısından sonra saat 02.00 sularında başlayan tırmanış, başarılı bir şekilde zirve yapılması ve sporcuların saat 16.00’da kamp alanına inlemeleri ile toplam 16 saatte tamamlanmış oldu. Süphan Dağı tırmanışı hakkında bilgi veren Dağcılık Antrenörümüz Cengiz Erdener, “Yüksekliği ve güzelliği açısından dağcıların gözde dağlarından biri olan Süphan Dağı’na tırmandık. 4058 metrelik yükseklikte bulunan Süphan Dağı’nın zirvelerinde Manisa Büyükşehir Belediyespor flamasını bir kez daha dalgalandırdık. Faaliyet programımız doğrultusunda önümüzdeki süreçte faaliyetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai