Kuaför Sinan Ergün'ün ünü ülke sınırlarını aştı

Türk Kuaför Dünyanın En Önemli 20 İsmi Arasına Girdi!

Kuaför Sinan Ergün'ün ünü ülke sınırlarını aştı
10 Ağustos 2020 - 08:16

Uluslararası saç kesim eğitmeni Sinan Ergün, Japonya merkezli dünyanın en başarılı kuaförlük markalarından biri olan Mizutani’nin dünya çapındaki marka elçilerinden biri. Mizutani markasının PAM (Project Artistic Member) ekibine dahil olan kuaför Sinan Ergün’ün ünü ülke sınırlarını aştı.

Türk kuaförün son yıllardaki uluslararası başarısı ülke sınırlarını aşarken ünlü Japon markanın da dikkatini çekti. Aktif olarak Uluslararası bir kuaför eğitmenliği firmasında Türkiye Koordinatörü görevinde bulunan Sinan Ergün, bugüne kadar binlerce kuaföre eğitim verdi. Sinan Ergün gibi dünyada kendi alanında öncü birkaç kuaförün seçildiği ve dahil edildiği “PAM” programı oldukça özel bir program. Programa dahil olan saç tasarımcılarının tasarladığı ve imzalarının olduğu makaslar Mizutani markasıyla el yapımı üretilerek tüm dünyada kuaförlerin kullanımına sunuluyor.

İlk makasını 1921 yılında üreten Mizutani markası kuaförler için vazgeçilmez makaslar üretiyor ve kendi alanında oldukça başarılı bir marka. Her Mizutani makası yüz yıla yakındır bu konuda uzman olan ustalar tarafından el yapımı imal ediliyor. Japonya merkezli 1921 ‘den bu yana kuaför makasları üreten köklü marka önümüzdeki günlerde Sinan Ergün’ün tasarladığı makasları üretmeye başlayacak Türkiye’de verdiği sac kesim eğitimleri ile dikkat çeken Sinan Ergün’ün eğitimleri artık bütün Dünya’ya yayılacak.

###
Sinan Ergün Kimdir?
Saçı, sanatçısının yeteneğiyle güzelleşen, kişiye özel bir sanat eseri olarak gören Sinan Ergün, kadın ve erkek kesimlerinde hayal gücünün sınırlarını keşfediyor

1999 yılından bu yana kuaförlük yapan Ergün, 2006’ya kadar çeşitli kuaförlerde çalıştıktan sonra 2007’de Toni&Guy bünyesinde hizmet vermeye başladı. Aldığı Pivot Point, Toni&Guy, Vidal Sassoon ve diğer markaların eğitimleriyle yeteneğine yeni teknikler kattı.
 
Erkek kuaförlüğü yaparken doğru teknik ve sistemli çalışması sayesinde kuaförler için organize edilen Hairİst Yarışması'nı kazandı ve 2012 Yılın Kuaförü Ödülü'nü aldı. Bu başarısıyla tüm kesimlerde uzmanlığını kanıtladı.

Aktif olarak Pivot Point Türkiye bünyesinde Genel Koordinatörlük göreviyle beraber uluslararası lisansla saç kesim teknikleri eğitimleri veriyor.
 
EĞİTİM VE ETKİNLİKLER

 • Türkiye’nin ilk online profesyonel saç kesim eğitim programı.
 • Uluslararası online eğitim platformu Udemy'nin ilk profesyonel kuaförlük eğitimi
  Global markaların yurt içi ve Kıbrıs organizasyonlarında sahne şovları ve workshoplar
 • Wella işbirliği ile Erkek Berberleri Odası’nda 100 kuaföre “Look & Learn” eğitimi
  Erkek Berberleri Odası için "Modern Kesim Teknikleri Eğitimi“
  Pivot Point Türkiye ile lise ve üniversite düzeyinde kuaförlük ve güzellik bölümlerinde kuaför adaylarıyla kariyer sohbetleri
 • 2012’den bugüne farklı şehirlerde 2000’den fazla kadın ve erkek kuaförüne Pivot Point Eğitimi
  Çeşitli yarışmalarda dereceler
  Moda sahnelerinde saç showları
 • Beauty Eurasia Kuaförlük ve Güzellik Fuarı'nda çeşitli yıllarda sahne showları
  Hairİst 2012’de Yılın Kuaförü Ödülü
  Hairİst 2013’te Pivot Point Uluslararası Art Direktörleri ile sahne şovu
 • Mesleki liselerde ve üniversitelerde sektör bağlantılı öğrenciler ile kariyer sohbetleri
  Pivot Point Türkiye adına sosyal sorumluluk yararına sahne şovları
 • Her sene Yılın Kuaförü Ödülü için belirlenen ön elemelerde jürilik ve çeşitli illerde katılımcılara yarışma koçluğu
 • Wella Türkiye için FestiWella sahne şovu
 • Esquire dergisi kapak fotoğrafı saçı