KKTC'de deprem yardımı seferberliği!

Yakın Doğu Oluşumu Hastaneleri’nin doktor ve acil tıp uzmanlarından oluşan 10 kişilik tıbbi yardım ekibi, deprem bölgesine ulaşmak üzere Türkiye yolunda!

KKTC'de deprem yardımı seferberliği!
06 Şubat 2023 - 17:10

Yakın Doğu Oluşumu Hastaneleri’nin doktor ve acil tıp uzmanlarından oluşan 10 kişilik tıbbi yardım ekibi, deprem bölgesine ulaşmak üzere Türkiye yolunda!

Türkiye’de meydana gelen depremlerde arama-kurtarma ve tıbbi yardım çalışmalarına destek vermek üzere Yakın Doğu Oluşum Hastaneleri’nden doktor ve acil tıp uzmanlarından oluşan 10 kişilik ekip deprem bölgesine ulaşmak üzere yola çıktı. 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Türkiye’deki deprem bölgelerine destek vermek üzere yola çıkan ekip, Adana’ya ulaştıktan sonra Türkiye’de ihtiyaç duyulan bölgelere sevk edilecek. 

Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye’de meydana gelen deprem sonrasında, depremzedeler için kan bağışı ve kışlık kıyafet yardımı kampanyası da başlattı. 


Başlatılan kampanyada ilk kan bağışını Dr. Suat İrfan Günsel yaptı

Kan bağışı kampanyasında ilk bağışı Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel yaparken, “Çok geçmiş olsun Türkiyem! Kanımızla, canımızla yanınızdayız” ifadesini kullandı. Kampanyaya katkıda bulunmak isteyenler, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi’nde kan bağışında bulunmak için büyük bir yoğunluk oluşturdu. 
Yakın Doğu Üniversitesi, kan bağış kampanyasının yanı sıra başlattığı kışlık kıyafet ve battaniye yardımı kampanyası ile Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde toplanan kıyafet ve battaniye yardımlarını da ivedikle afet bölgesine iletecek. 
Prof. Dr. Müfit C. Yenen: “Doktor ve acil tıp uzmanlarımızdan oluşan sağlık ekibimiz depremzedelerimize yardım için bölgede canla başla çalışacak.”

Yakın Doğu Oluşumu Hastaneleri’nden 10 kişilik tıbbi yardım ekibinin deprem bölgesinde yardıma koşmak üzere yola çıktığını söyleyen Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit C. Yenen, “Ana vatan Türkiye’mizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle derin bir üzüntü içerisindeyiz. Düzenlediğimiz kan bağışı ve kışlık kıyafet kampanyası ile birlikte doktor ve acil tıp uzmanlarımızdan oluşan sağlık ekibimiz de depremzedelerimize yardım için bölgede canla başla çalışacak” ifadesini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik...
İzmir Büyükşehir'de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması