Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu
Kırçiçeği'nin, doğduğu topraklar Aydın Karacasu'ya yaptırdığı Kırçiçeği Anadolu Lisesi'nin öğrencileri tarafıdan başlatılan Kitap Kumbarası, çocuklar için umut oldu. Proje kapsamında toplanan kitaplar, Karacasu'daki köy okulları öğrencilerine teslim edildi...
![Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2018/05/kircicegi-nin-kumbarasi-cocuklara-umut-oldu.jpg)
Kırçiçeği'nin, doğduğu topraklar Aydın Karacasu'ya yaptırdığı Kırçiçeği Anadolu Lisesi'nin öğrencileri tarafıdan başlatılan Kitap Kumbarası, çocuklar için umut oldu. Proje kapsamında toplanan kitaplar, Karacasu'daki köy okulları öğrencilerine teslim edildi. Kırçiçeği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal İpbaş'ın öğrencilerle buluşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Kendisinin de okuduğu sıralarda öğrencilerle biraraya gelen İpbaş, “Bizler bu köylerde imkansızlıklar içinde okuduk. Azmettik ve şimdi başardık. Geleceğin nesilleri için kendi köklerimizin var olduğu toprağa destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Aydın Karacasu'daki Kırçiçeği Anadolu Lisesi öğrencileri Aylin Olgaç, İrem Çoban, Mehmet Ali Çetin, Mert Emre Tuluy'un öğretmenleri Kayhan Eş ile birlikte 6 ay önce başlattığı “Kitap Kumbarası” projesine, Kırçiçeği destek verdi. Hazırlanan özel kitap kumbaraları Kırçiçeği restoranları ve Karacasu'nun çeşitli yerlerine konuldu. Köy okullarındaki çocuklar için hayata geçirilen projeye, Kırçiçeği lezzet aşıkları büyük ilgi gösterdi. Kısa sürede binin üzerinde kitap toplandı.
ÖĞRENCİLER KİTAPLA BULUŞTU
Kitapların teslimi için düzenlene törende, köy okullarındaki çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu. Kırçiçeği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal İpbaş, Genel Müdür Meryem Dilşad İpbaş, Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş'in de aralarında bulunduğu ekip, kumbaradaki kitapları köy okulları Ataeymir Ortaokulu ile Ataeymir ve Palamutçuk ilkokulu öğrencilerine kendi elleriyle teslim etti.
OKUL SIRASINDA
Kendisi de Palamutçuk İlkokulu ve Ataeymir Ortaokulu'nda okuyan Kırçiçeği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal İpbaş, öğrencilerle buluşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Kendisinin de okuduğu sıralarda öğrencilerle buluşan İpbaş, “Bizler de bu köylerde imkansızlıklar içinde okuduk. Azmettik ve şimdi başardık. Onlara okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Geleceğin nesilleri için kendi köklerimizin var olduğu toprağa destek olmaya devam edeceğiz" dedi. İpbaş, öğrencilerle birlikte kitap okudu.
DESTEK YAĞDI
Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş ise çocuklarla neşeli dakikalar geçirdi. Öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan İpbaş, “Bol bol okuyun” tavsiyesinde bulundu. İpbaş “Bu kitaplar size 5 farklı şehirden ulaştırıldı. Abileriniz ablalarınız onları titizlikle ayıkladı ve sizlerin okuyabilmeniz için, okul kütüphanelerinize teslim etmek üzere getirdik. Umarım sizler de gelecekte çok başarılı öğrenciler olacak ve daha iyi yerlere geleceksiniz. Burası babamın okuduğu okul. Sizleri görünce çok duygulandım” dedi.
Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş ise yapılan kampanya nedeniyle Kırçiçeği ve öğrencilere teşekkür etti. Güneş, “Kaymakamlığımızın düzenlediği ‘Kitap okunur heryerde’ kampanyasının yapıldığı bugünlerde getirilen kitaplar bizleri daha da heyacanlandırdı. Çocuklarımızın çok okuyarak ilimize, ilçemize dünyamıza faydalı olsun diye yapılan bu kampanyayı destekliyor çok teşekkür ediyorum” dedi. Proje Koordinatörü Kayhan Eş ise “Kırçiçeği'nin desteğiyle yerleştirilen kumbaralardan gelen kitaplar ve projeye olan yoğun destek bizi çok sevindirdi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin kitapla buluşmasından çok mutlu olduk. Projeyi sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai