İmplant tedavilerinde 5 soru 5 cevap

İMPLANT TEDAVİLERİNDE 5 SORU 5 CEVAP

İmplant tedavilerinde 5 soru 5 cevap
23 Nisan 2019 - 11:10

İmplantlar doğal diş kökünü taklit eden aynı zamanda çene kemiğinin doğal şeklini hacmini koruyan küçük titanyum vidalar olarak da bilinir.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir implant tedavilerinde hasta tarafından her türlü detayın bilinmesinin önemini vurgulayarak merak edilenleri cevapladı.

İmplant ağrılı bir işlem midir?

İmplant tedavisi öncesinde hekiminiz tarafından uygulanacak anestezik ilaçlar sayesinde ağrı duymazsınız. Ayrıca, tedavi sonrası yapacağınız buz uygulaması ağrınızın olmasını engeller. Ağrınız olması halinde yapılacak en doğru şey diş hekiminizin size önerdiği ağrı kesiciyi kullanmanızdır.

İmplantın ömrü ne kadardır?

İmplant kullanımına bir süre belirlemek doğru değildir. Tıpkı kendi dişleriniz gibi düzenli bakım ve kontrollerle ömür boyu kullanabilirsiniz. İyi bir ağız hijyeni implantın ömrünü uzatır.

İmplant uygulaması sonrası hayatım kaç günde normale döner?

Rutin implant uygulamalarında lokal anestezik ilaçlar kullanıldığı için günlük hayatı etkilememektedir. Yapılan işlem sonrası eğer şişlik veya morluk oluşursa bir hafta içinde tamamen ortadan kaybolacaktır. Tedaviden sonra hekiminizin tedavi ile ilgili uyarılarına dikkat etmek şartıyla hemen işlem sonrası normal hattınıza dönebilirsiniz. 

Sigortam implant tedavisini karşılıyor mu?

Sosyal güvenlik sigortaları karşılamıyor ancak özel sağlık sigortanızın kapsamı dahilinde ise belli bir miktarını karşılayabilir.

Diş çekimi yapıldıktan sonra implant uygulanabilmesi için ne kadar süre beklemeliyim?

İmplant diş çekimi yapıldığı seansta yerleştirilebilir ancak bazı durumlarda bölgenin iyileşmesi için 1,5-2 ay beklemek gerekir. İmplantın yapılacağı zamanı ve o bölgeye kemik tozu ihtiyacını muayene ve röntgen sonucunda hekiminiz size net olarak söyleyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler Müdürlüğü" Kuruldu!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler...