Gençler Gökyüzündeki Şölene Ortak Oldular

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi düzenlediği etkinlik ile yılın en önemli gök olaylarından biri olan ‘Perseid Meteor Yağmuru’nu vatandaşlar ile buluşturdu.

Gençler Gökyüzündeki Şölene Ortak Oldular
16 Ağustos 2020 - 14:51

Pandemi süreci nedeniyle gençlerden uzak kalan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, sosyal mesafe kuralları ve maske zorunluluğuna büyük özen göstererek gençleri doğada gökyüzü ile buluşturdu. Perseid Meteor Yağmuru gözlemi için Yusuflar Mahallesi’nde kamp kuran gençler, gece boyunca gökyüzündeki şöleni hep birlikte takip ettiler.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi düzenlediği etkinlik ile yılın en önemli gök olaylarından biri olan ‘Perseid Meteor Yağmuru’nu vatandaşlar ile buluşturdu. Gözlem noktası olarak seçilen Tepebaşı ilçesinin Yusuflar Mahallesinde sosyal mesafe ve maske kurallarına hassasiyet göstererek bir araya gelen gökyüzü meraklıları, çadır kurarak geceyi gözlem alanında geçirdi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nden iki astronomun da katılım gösterdiği etkinlikte katılımcılar yaşanan gök olayı hakkında bilgilendirildi.
Pandemi nedeniyle bu tarz etkinliklere hasret kaldıklarını belirten gençler, maske ve mesafeye dikkat ederek çok özel bir ana tanıklık ettikleri için büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen etkinlik dolayısıyla teşekkür eden gençler, bu tarz etkinliklerin devam etmesini beklediklerini dile getirdiler.