Karşıyaka, Hıdırellez'i coşkuyla karşıladı
05 Mayıs 2022 - 18:55
Karşıyaka, baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi Hıdırellez’i coşkuyla karşıladı. Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Şenliği Karşıyaka Çarşı’daki davet korteji ile başladı.
1 /
10
![](https://www.mahalligundem.com/images/galeri/2022/05/1651766242_karsiyaka-_baharin_mujdecisi-_bolluk_ve_bereketin_simgesi_hidirellez-i_coskuyla_karsiladi._karsiyaka_belediyesi_tarafindan_duzenlenen_hidirellez_Senligi_karsiyaka_Carsi-daki_davet_korteji_ile_basladi_-5.jpeg)
Şarkıların, türkülerin eşlik ettiği korteje geleneksel kıyafetlerini giyen Roman gençler de renk kattı. Gençler bir yandan dans gösterilerini sergilerken bir yandan da vatandaşları saat 20.00’de başlayacak olan etkinliklere katılmaya davet etti.