Eskişehir'de "Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi" devam ediyor
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla artan maliyetler sebebiyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticileri için hayata geçirdiği projeler, can suyu olmaya devam ediyor.
![Eskişehir'de "Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi" devam ediyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/08/eskisehir-de-kucuk-ciftciyi-destekleme-projesi-devam-ediyor.jpg)
03 Ağustos 2023 - 16:27
HAYVAN ÜRETİCİLERİNE BALYA DESTEĞİ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ağır maliyetler karşısında zorlanan üreticiler için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Beylikova ve Çifteler ilçelerinde faaliyet gösteren hayvan üreticilerine saman balyası hibe edildi.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla artan maliyetler sebebiyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticileri için hayata geçirdiği projeler, can suyu olmaya devam ediyor.
Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi arazilerine ekilen mahsullerin çiftçilere yan destek, hayvancılıkla geçinen vatandaşlara ise yem olarak hibe edildiği “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” tüm hızıyla sürüyor. Beylikova ilçesinde faaliyet gösteren ve destek başvurusu yapan 28 hayvan üreticisine toplamda 1350 adet balya dağıtımı gerçekleştirildi. Beylikova’dan sonra dağıtımlar Çifteler ilçesi ile devam etti. Çifteler’de de 17 hayvan üreticisine toplam 850 adet balya dağıtıldı.
Üreticiler özellikle hayvan üretiminin balya ve yem fiyatları nedeniyle çok zor bir hale geldiğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve ekibine çok teşekkür ederiz. Yem ve balya başta olmak üzere her geçen gün artan maliyetler karşısında hayvanlarımızı satmamak için direniyoruz. Bu verilen destek o nedenle bizim için çok önemli. Tüm emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederiz.” dediler.
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek de Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerin her zaman yanında olduklarını belirterek sağlanan desteklerin süreceğini vurguladı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR