ESKİ, vatandaşların yüzünü güldürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi içme ve kullanma su temini çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.!

ESKİ, vatandaşların yüzünü güldürüyor
09 Temmuz 2020 - 16:33

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerde su sıkıntısı yaşayan bölgelerin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor. Son olarak ESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren kaptaj ekibi, 10 farklı noktada kaptaj ve drenaj çalışması gerçekleştirerek vatandaşların yüzünü güldürdü.  

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi içme ve kullanma su temini çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Özellikle yaz aylarında su azlığı yaşayan yerleşim yerlerinin içme ve kullanma suyunu temin eden ESKİ, bünyesinde kurduğu kaptaj ekibiyle farklı ilçelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Son dönemlerde Sarıcakaya İğdir, Odunpazarı Musalar, Beylikova Yeniyurt, Tepebaşı Danişment, Çalkara ve Avlamış, İnönü Oklubal, Seyitali ve Dereyalak Mahalleleri’nde çalışmalar tamamlandı. Son olarak Gülpınar Mahallesi’nde ekiplerin çalışmaya başladığını ifade eden ESKİ yetkilileri, 14 yıl önce yapılan cazibeli içme suyu kaynak suyu noktalarının deforme olması sebebiyle ihtiyacı karşılamadığını belirttiler. 4 adet kaynak suyunun birleştirilerek kaptaj çalışmalarının başladığını ifade eden yetkililer, kent genelinde ihtiyaç duyulan mahallelerde çalışmaların devam edeceğinin altını çizdiler.

Talepleri sonucu ekiplerin kısa sürede çalışmalara başladığını belirten Gülpınar Mahalle Muhtarı İsmail Keskiner ise mahallenin doğal su kaynağının bu çalışmalar sayesinde kaybolmadığını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ personeline teşekkür etti.