'Bizimkiler' ve 'Küfe' Salihli'de Sahnelendi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sömestir tatili kapsamında başladığı turne programına Salihli ile devam etti.
!['Bizimkiler' ve 'Küfe' Salihli'de Sahnelendi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/01/bizimkiler-ve-kufe-salihli-de-sahnelendi.jpeg)
29 Ocak 2022 - 13:44
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sömestir tatili kapsamında başladığı turne programına Salihli ile devam etti. İlçede ilk olarak minik izleyiciler için ‘Bizimkiler’ adlı çocuk oyununu sahneleyen Şehir Tiyatrosu, Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı eserinden tiyatroya uyarlanan ‘Küfe’ oyunuyla da yetişkin izleyicilerle buluştu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Salihli ilçesinde minik izleyiciler için ‘Bizimkiler’ adlı çocuk oyununu, yetişkin izleyiciler için de ‘Küfe’ adlı tiyatro oyununu sahneledi. Sömestir tatili kapsamında turneye çıkan Şehir Tiyatrosu oyuncuları, bu kapsamda Salihli’de tiyatro severlerle buluştu. Burada ilk olarak minik izleyiciler için ‘Bizimkiler’ adlı çocuk oyunu sahnelendi. Nasreddin Hoca, Keloğlan, Karagöz ve Hacivat gibi Türk Edebiyatı'nın önemli kahramanlarının bir sahnede buluştuğu oyun, Salihlili miniklere eğlenceli anlar yaşattı. Turnenin akşam bölümünde ise ‘Küfe’ isimli oyun yetişkin izleyiciler için sahnelendi. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı eserinden tiyatroya uyarlanan, Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz’ün oyunlaştırıp yönettiği ve Şehir Tiyatrosu ile öğrencileri tarafından sahnelenen oyun, izleyicilerin beğenisini kazanırken, zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı. Oyunun sonunda oyuncuların performansı, Salihlili tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Salihli ilçesinde minik izleyiciler için ‘Bizimkiler’ adlı çocuk oyununu, yetişkin izleyiciler için de ‘Küfe’ adlı tiyatro oyununu sahneledi. Sömestir tatili kapsamında turneye çıkan Şehir Tiyatrosu oyuncuları, bu kapsamda Salihli’de tiyatro severlerle buluştu. Burada ilk olarak minik izleyiciler için ‘Bizimkiler’ adlı çocuk oyunu sahnelendi. Nasreddin Hoca, Keloğlan, Karagöz ve Hacivat gibi Türk Edebiyatı'nın önemli kahramanlarının bir sahnede buluştuğu oyun, Salihlili miniklere eğlenceli anlar yaşattı. Turnenin akşam bölümünde ise ‘Küfe’ isimli oyun yetişkin izleyiciler için sahnelendi. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı eserinden tiyatroya uyarlanan, Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz’ün oyunlaştırıp yönettiği ve Şehir Tiyatrosu ile öğrencileri tarafından sahnelenen oyun, izleyicilerin beğenisini kazanırken, zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı. Oyunun sonunda oyuncuların performansı, Salihlili tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai