Bayramda rengarenk çiçekler yine Büyükşehir'den

BU BAYRAM DA ÇİÇEKLER BÜYÜKŞEHİR'DEN

Bayramda rengarenk çiçekler yine Büyükşehir'den
26 Mayıs 2020 - 17:32

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yıllardır olduğu gibi bu Ramazan Bayramı'nda da mezarlıklarda yakınlarını ziyarete giden vatandaşlara kendi seralarında yetiştirdiği  binlerce çiçek dağıttı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 22 Mayıs Cuma günü dağıtım gerçekleştiren ekiplere teşekkür eden vatandaşlar, yıllardır devam eden uygulamadan büyük memnuniyet duyduklarını belirttiler.

Kendi seralarında özenle yetiştirdiği rengârenk çiçekler ile cadde ve bulvarları donatan Büyükşehir Belediyesi, özel günlerde de vatandaşları unutmuyor. Büyükşehir Belediyesi geleneksel hale getirdiği ve yıllardır devam eden uygulamayı bu yıl da sürdürerek arife günü öncesi kent merkezindeki mezarlıklarda yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara rengarenk  binlerce çiçeği ücretsiz olarak dağıttı. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle her yıl arefe günü gerçekleştirilen dağıtımın bu yıl bir gün önce gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, Kurban Bayramı'nda da dağıtımın gerçekleştirileceğini ifade ettiler.

Çiçeklerin her bayram ve özel günde mezarlıklarda kabirleri süslediğini belirten vatandaşlar ise salgına rağmen vefat eden yakınlarını unutmayan Başkan Büyükerşen ve ekibine teşekkür ettiler.