Başkan Soyer Acil Çözüm Ekibi'nin çalışmalarını inceledi: Ekiplerimiz bütün ihtiyaçlara el uzatıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “adil ve eşit refah” vizyonu doğrultusunda kurulan Acil Çözüm Ekibi, dezavantajlı mahallelerin ihtiyaçlarını hızlıca çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

Başkan Soyer Acil Çözüm Ekibi'nin çalışmalarını inceledi: Ekiplerimiz bütün ihtiyaçlara el uzatıyor
05 Nisan 2022 - 14:43

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentin refahını eşit paylaştırma vizyonu doğrultusunda kurulan Acil Çözüm ekipleri, dezavantajlı mahallelerin sorunlarını hızla çözmeye devam ediyor. Buca, Bornova ve Karabağlar’daki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tunç Soyer, “Acil Çözüm Ekibimiz, küçük büyük demeden tüm ihtiyaçlara yardım eli uzatıyor, dertlere derman oluyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “adil ve eşit refah” vizyonu doğrultusunda kurulan Acil Çözüm Ekibi, dezavantajlı mahallelerin ihtiyaçlarını hızlıca çözüme kavuşturmaya devam ediyor. İşlerin takibini sağlamak için Acil Çözüm Ekibi Koordinatörü ve İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya ile sahaya çıkan Başkan Tunç Soyer, Bornova Serintepe Mahallesi, Buca Göksu, İnönü ve Mustafa Kemal mahalleleri ile Karabağlar Limontepe Bölgesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.


Başkan Soyer, ilk olarak Bornova Serintepe Mahallesi muhtarlığını ziyaret etti ve mahalle halkının talebi üzerine ekiplerden bakımsız olan Kandere Pazaryeri’nin yenilenmesini istedi.

Altyapı ekiplerini ziyaret etti
Buca’da Acil Çözüm projesi kapsamında yapılan parkları ziyaret eden Soyer, buradan Karabağlar’a geçerek İZBETON ve İZSU ekiplerinin çalışmalarını inceledi. Başkan Soyer ilk olarak Limontepe 9683. Sokak’ta İZBETON ekiplerinin düzenleme çalışmalarını yürüttüğü parkı ziyaret etti. Bölgedeki ilk park olacak alanda spor alanlarından dinlenme bölgelerine kadar sıfırdan yeni bir yaşam alanı inşa edilecek.
Buradan 9686, 9685, 9687, 9683 ve 9674. sokakları kapsayan İZSU şantiyesine geçen Soyer, 1,5 kilometrelik yağmur suyu ayrıştırma hattı imalatlarını inceledi. Bölgedeki su baskınlarının hızlıca önüne geçmek için alternatif çözümler üretilerek başlatılan çalışmalar devam ediyor.


Eyüp Ensari Camii’ne destek

Başkan Soyer, Limontepe’de 30 Ekim depreminde hasar gören Eyüp Ensari Camii’ni de ziyaret ederek, yenileme çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Başkan Soyer “Depremin yıkıcı etkilerini İzmir’in birçok noktasında derinden yaşadık. Elimizden geldiğince bu etkiyi azaltmak için çalışıyoruz. Acil Çözüm Ekibimiz, küçük büyük demeden tüm ihtiyaçlara yardım eli uzatıyor, dertlere derman oluyor. Burada çalışan arkadaşlarıma ve verilen desteğe çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayı öncesi imkânlarımız el verdikçe ibadethanelerimize yönelik desteklerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.


24 park yenilendi

Karabağlar, Konak, Buca ve Bornova’nın dezavantajlı mahallelerinde çalışmaya başlayan Acil Çözüm Ekibi, çalışma yapılan mahallelerde yurttaşlarla tek tek görüşüp ihtiyaçlarını dinliyor. Daha sonra bu ihtiyaçlarla ilgili bir program hazırlanarak uygulamalar hızla başlatılıyor. Bugüne kadar 16 mahallede 115 noktada çalışıldı, 19 noktada çalışmalar devam ediyor. 24 park ise yenilendi.               

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki: Çiftçi Yoksulluğa İtiliyor!
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki:...
İzmir'de toplu ulaşıma zam kararı! İşte yeni fiyatlar…
İzmir'de toplu ulaşıma zam kararı! İşte yeni fiyatlar…