Başkan Sandal: İsrafı önledik, yılda 25 Milyon TL tasarruf sağladık!

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, yerel seçimlerden bu yana izledikleri doğru ekonomik politikalar sayesinde, belediyeyi mali olarak düzlüğe çıkardıklarını söyledi.

Başkan Sandal: İsrafı önledik, yılda 25 Milyon TL tasarruf sağladık!
03 Şubat 2022 - 13:56
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, yerel seçimlerden bu yana izledikleri doğru ekonomik politikalar sayesinde, belediyeyi mali olarak düzlüğe çıkardıklarını söyledi. Pandemi, deprem ve sel felaketlerine rağmen bir yandan yatırım yaptıklarını bir yandan da gider kalemlerini azalttıklarını belirten Başkan Sandal “Doğru ekonomik politikalarla, Bayraklı’da israfı önledik ve her yıl ortalama 25 milyon lira tasarruf sağladık. Bayraklı halkının her kuruşu bize emanet” dedi.
 


GİDERLER AZALTILDI, MALİ DİSİPLİN SAĞLANDI

‘Güçlü Ekonomi, Güçlü Bayraklı’ parolasıyla, yerel seçimlerden bu yana doğru ekonomik politikalar uygulayarak kurum içi mali disiplini sağlayan Bayraklı Belediyesi, bir yandan yatırımlarını sürdürürken, bir yandan da israfı önledi. Bu süre zarfında, farklı müdürlükler tarafından yapılan ihaleler tek elde toplanarak harcama kalemleri azaltıldı. Araç kiralama ve çöp ihaleleri başta olmak üzere hakediş rakamları düşürüldü, akaryakıt masrafları kısıldı. Yıllık 12 milyonu bulan faiz giderleri de 1 milyon TL’ye düşürüldü. Bu sayede her yıl ortalama 25 milyon TL tasarruf sağlanırken, Bayraklı halkının ve belediye emekçilerinin refah düzeyi yükseltildi.
 
“FAİZ GİDERİ 12 MİLYON TL’DEN 1 MİLYON TL’YE İNDİ”
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal
“Bayraklı halkının her kuruşu bize emanet! Bu bilinçle hareket ederek hem yatırımlarımızı sürdürdük hem de israfın önüne geçtik. Pandemi, deprem ve sele rağmen, doğru ekonomik politikalarla ve hiç kredi çekmeden belediye içi mali disiplini sağladık. Çabalarımız sayesinde, her yıl ortalama 25 Milyon TL tasarruf sağlıyoruz. Bu rakamı da Bayraklı halkının ve belediye çalışanlarının refahını yükseltmek için kullanıyoruz. Üç yılda, bütçesi istikrarlı bir Bayraklı yarattık ve yatırımlarımızı daha güçlü bir ekonomiyle yapabilmenin önünü açtık” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmirlilere müjde: "90 Dakika Ücretsiz Aktarma" Yeniden Hayata Geçiyor
İzmirlilere müjde: “90 Dakika Ücretsiz Aktarma” Yeniden Hayata...
İzmir'de 15 Temmuz'da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli
İzmir'de 15 Temmuz’da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım...