Başkan Ergün, Manisa'nın İlk İçme Suyu Barajını Anlattı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geçtiğimiz günlerde protokolü için DSİ İzmir 2. Bölge Müdürü Sadettin Ceylan ile bir araya geldiklerini belirterek Meclis üyelerini bilgilendirdi.
![Başkan Ergün, Manisa'nın İlk İçme Suyu Barajını Anlattı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/09/baskan-ergun-manisa-nin-ilk-icme-suyu-barajini-anlatti.jpeg)
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar ilçesinde inşaat çalışmalarının sona yaklaştığı Gürdük Barajıyla ilgili Meclis toplantısında bilgilendirmede bulundu.
Akhisar’ın en az 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan barajla ilgili DSİ İzmir 2. Bölge Müdürü Sadettin Ceylan ile protokol imzaladıklarını belirten Başkan Ergün, Gürdük Barajı’nın hayırlı olmasını diledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geçtiğimiz günlerde protokolü için DSİ İzmir 2. Bölge Müdürü Sadettin Ceylan ile bir araya geldiklerini belirterek Meclis üyelerini bilgilendirdi.
Başkan Ergün yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta MASKİ Genel Müdürlüğümüzde, Akhisar ilçemize inşa edilen Gürdük Barajı’ndan ilçemize içme suyu sağlanmasını içeren protokolümüzü DSİ İzmir 2. Bölge Müdürü Sayın Sadettin Ceylan ile imza altına aldık. Gürdük Barajı, Akhisar ilçemizin içme suyu, sulama ve taşkın koruma olarak uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak. Barajın inşaatında artık sona gelindi. Son rötuşları yapılıyor. İsale hatları ve arıtma tesisi yapıldıktan sonra ilçemizin neredeyse tamamına yakınına içme suyunu bu barajdan sağlayacağız. Şu an içme suyu verdiğimiz Seyitahmet’te bulunan sondajlarımız da ilçemizin yedek su kaynakları olacak. İmzaladığımız protokolle inşallah Akhisar’ımızın en az 50 yılını garanti altına almış oluyoruz. Manisa’mızın ilk içme suyu barajı vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“Gürdük Barajı, Akhisar için Manisa için çok önemli bir yatırım”
Başkan Ergün açıklamalarının devamında, “Biliyorsunuz Manisa il genelinde MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 2.215’in üzerinde sondajla içme suyumuzu temin ediyoruz. 1,5 milyonluk nüfusumuza suyu yeraltından verdiğimiz için her sene 100’ün üzerinde yeni sondaj kuyusu açmak zorunda kalıyoruz. Bu da yüksek enerji maliyetlerine neden oluyor” Gürdük Barajı, Akhisar için Manisa için çok önemli bir yatırım” ifadelerini kullandı.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR