Başkan Ergün'den Öğretmenler Günü Mesajı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, tüm öğretmenlerin gününü kutladı

Başkan Ergün'den Öğretmenler Günü Mesajı
23 Kasım 2020 - 10:55

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Başkan Ergün, “Adeta bir mum gibi binlerce insana ışık veren öğretmenlerimiz, yılda sadece bir gün değil, her gün başımızın tacıdır” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Savaş cephelerinde ‘Başkomutan’ sıfatıyla büyük Türk milletini bağımsızlığa kavuşturan Büyük Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanının ardından eğitim ve bilimde ülkemizi aydınlığa ulaştırmak için gece-gündüz demeden çalıştı. Eğitim ve öğretimin yaygınlaştırılmasından yana olan bu büyük şahsiyetin Bakanlar Kurulu’nun kendisine ‘Başöğretmen’ unvanı verişini kabul etmesinin yıldönümü olarak, her yıl 24 Kasım gününü Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Yaşamımızda ailemizden sonra bizleri yetiştiren ve geleceğe hazırlayan en önemli kişiler, şüphesiz öğretmenlerimizdir. Adeta bir mum gibi binlerce insana ışık veren öğretmenlerimiz, yılda sadece bir gün değil, her gün başımızın tacıdır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Çocuklarımızın yetişmesinde her türlü fedakârlığı gösteren değerli öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Bu duygularla başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleriyle ve öğrencileriyle birlikte mutlu ve huzurlu yıllar temenni ediyorum. Görevleri başındayken şehitlik mertebesine yükselmiş aziz öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.”