AgeSA, 2021'in üçüncü çeyreğini yine büyümeyle kapadı

Sabancı Holding ve 200 yıllık dünya sigorta devi Ageas iştiraki olan AgeSA, 2021 yılının üçüncü çeyreğini de pozitif bir büyüme tablosu ile kapadı.

AgeSA, 2021'in üçüncü çeyreğini yine büyümeyle kapadı
27 Ekim 2021 - 23:41
Sabancı Holding ve 200 yıllık dünya sigorta devi Ageas iştiraki olan AgeSA, 2021 yılının üçüncü çeyreğini de pozitif bir büyüme tablosu ile kapadı. Gösterdiği performansla sektördeki büyümesini sürdürürken, lider şirketler arasındaki yerini korudu. AgeSA, 2021 yılı ilk 9 aylık döneminde, Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) göre net karını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 oranında artırdı. AgeSA, hayat ve ferdi kaza sigortası prim üretiminde, geçtiğimiz yıla göre yüzde 42’lik bir büyüme ile 1 milyar 398 milyon TL’ye ulaştı. 
 
Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 2021 ilk 9 aylık verilerine göre 1 milyar 398 milyon TL prim üretimine ulaşan AgeSA, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre üretimini yüzde 42 oranında artırdı. Eylül sonu verilerine göre BES’te de fon büyüklüğünde sektör liderleri arasında yer alan şirket, 18,13’lük pazar payıyla 32 milyar TL’ye ulaştı. AgeSA’nın Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) göre hesaplanan 2021 yılı ilk 9 aylık net dönem kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre %49 büyüyerek 394 milyon TL seviyesine ulaştı.
 
“Sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz”
AgeSA’nın 2021 yılı üçüncü çeyreğini de sektör ortalamasının üzerinde büyüyerek tamamladığını açıklayan AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, üçüncü çeyrek sonuçlarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bütün dünya olarak yaklaşık 1 buçuk yıldır olağanüstü koşullarla mücadele ediyoruz. Böyle hareketli bir dönemde hem sektör, hem de AgeSA olarak büyümeyi başarıyoruz. Bireysel Emeklilik alanında gerçekleşen 18 yaş altı için BES ve BEFAS gibi yeniliklerin sektörün büyümesine ivme katacağını söyleyebiliriz. Sistemin büyümesi, güvenirliğinin artması bizim için de ilave bir motivasyon kaynağı olurken, çıtayı daha da yukarıya taşıyarak projelerimizi hızlandırıyoruz. BES fon büyüklüğünde sektör liderleri arasında yer almaya devam ederken, bu dönemde hayat ve ferdi kaza sigorta üretiminde geçtiğimiz yıla göre yüzde 42 büyümeyle 1 milyar 398 milyon TL prim üretimine ulaştık. Bu tablo işimizi ne kadar titizlikle yaptığımızı gözler önüne seriyor. Değişen ve yenilenen ortaklık yapımızla, yeni projeler ve hedeflerimizle sektörde fark yaratmaya devam etmek istiyoruz. AgeSA olarak hayatı “keşke”ler yerine “iyi ki”lerle doldurmaya devam etmek için önümüzdeki dönemde de çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”
 
###
AgeSA Hakkında: AgeSA Hayat ve Emeklilik, 5 Mayıs 2021 yılı itibarıyla, Sabancı Holding ile iki yüz yıla yaklaşan geçmişe sahip Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın eşit oranlı ortaklık prensibi doğrultusunda yola devam etmekte olup şirketin hisselerinin yüzde 20'lik bölümü "AGESA" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir. 2007 yılında AvivaSA Emeklilik ve Hayat olarak kurulan firma 1 Temmuz 2021 itibariyla ismini “AgeSA Hayat ve Emeklilik” olarak değiştirmiştir. AgeSA, bireylerin tasarruf ve birikim ihtiyaçlarına yönelik olarak bireysel ve grup emeklilik planları kapsamında geniş fon çeşitliliği ve fon danışmanlığı hizmetleri sunarken, Hayat sigortası ürünleriyle de bireyleri ve ailelerini yaşamın getirebileceği beklenmedik risklere karşı güvence altına almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İran'daki protestoların perde arkasında neler var?
İran’daki protestoların perde arkasında neler var?
Dijital medyanın toplum ve toplumsal olaylar ile ilişkisi
Dijital medyanın toplum ve toplumsal olaylar ile ilişkisi